První juniorská skupina požární bezpečnosti. Lekce pro děti první juniorské skupiny o pravidlech požární bezpečnosti


Alfiya Sultanmuratova

Prošli jsme aktivity pro požární bezpečnost v mateřské skupině:

1. Lekce na požární bezpečnost v první juniorské skupině

"Tento zápas je malý". Cíl: Rozvíjet znalosti dětí o pravidlech požární bezpečnost. Dejte dětem představu o výhodách a nebezpečích ohně. Rozvíjejte koncept vždy opatrně s ohněm.

2. Čtení: S. Já jsem Marshak "Kočičí dům".

E. Khorinskaya "Zápas není velký"

Cíl: seznamte děti se základy trezor chování v každodenním životě založené na znalosti děl ruské literatury.

3. Folklór: hádanky o elektrických spotřebičích, písničky - říkanky.

4. Vařte. Divadlo na motivy pohádek: "Kočičí dům". Cíl: Naučte děti zapojit se do dramatizací příběhů a zároveň aktivovat dětskou řeč.

5. Prohlížení ilustrací: « Kočka má v domě oheň» , "Vlk a sedm dětí» . Cíl: Naučte děti uvažovat o dějovém obrázku, pomozte jim určit jeho téma a specifikovat jednání a vztahy postav.

6. Konverzace: „Kdo jsou? hasiči

Cíl: Představte si hasič, seznámení s oblečením hasič.

7. Konverzace: "O požární bezpečnost»

Cíl: Uveďte koncept použití ohně v domácnosti; vytvořit koncept, že musíte být vždy opatrní s ohněm; rozvíjet opatrný a obezřetný postoj k situacím, které jsou pro člověka potenciálně nebezpečné.

8. Konzultace pro rodiče: „Pravidla požární bezpečnost» .

Aktualizovat roh podle požární bezpečnost








Publikace k tématu:

Cíl: aktualizovat představy dětí o povolání hasiče a požární výstroj. Cíle: Vzdělávací: 1. Přiblížit práci hasiče.

"Ježci." Shrnutí otevřené akce s tělovýchovnými a rekreačními prvky v mateřské skupině SYNOPSE otevřené akce vzdělávací aktivity « Kognitivní vývoj. Dítě a svět kolem něj“ (str.

Poznámky k požární bezpečnosti ve střední skupině Shrnutí lekce o požární bezpečnosti Účel: Rozvinout základy bezpečnosti u předškoláků. Cíle: Upevnit znalosti o nebezpečných předmětech.

KVN o požární bezpečnosti ve skupině seniorů „Nebojíme se nebezpečí“ KVN o požární bezpečnosti v seniorská skupina na téma „Nebojíme se nebezpečí“. Integrace vzdělávací oblasti: sociální a komunikativní.

Scénář akce „Preventivní opatření pro požární bezpečnost s dětmi předškolního věku“ Leshy a hnědák Kuzya vstoupí do haly, kde sedí děti. Goblin: Poslouchej, ty spálený pařezu! Oběť požáru! Podle mého názoru jsme se dostali na špatné místo.

V našem mateřská škola Každoročně se konají požárně bezpečnostní akce Cíl: rozvíjet u dětí opatrnou manipulaci.

Dlouhodobý plán požární bezpečnosti v přípravné skupině 1. týden: 1. Téma, GCD formulář „Oheň je přítel - oheň je nepřítel“ Podívejte se na video Úkoly programu: Ukázat význam ohně v lidském životě.

Cíl: porozumět výhodám a škodám ohně, vyvolat touhu být s ohněm opatrný.

úkoly:

1) poskytnout představu o nebezpečí, které zápasy představují;

2) zavést vlastnost ohně;

3) zavést pravidla požární bezpečnosti.

vybavení: model hasičského auta, ilustrace, kreslený "kočičí dům".

Průběh lekce:

Učitel informuje děti, že v každém domě hoří. Oheň může být velký nebo malý, užitečný nebo nebezpečný.

Kde můžete dostat oheň?

Zapalte sirku, zapalovač, plynový vařič. Pak se objeví oheň. V lese si můžete rozdělat oheň, abyste se ohřáli a uvařili jídlo.

Ale pokud oheň neuhasíte, les, stromy a tráva mohou shořet. Ve velkém požáru může hořet všechno: nábytek, oblečení, záclony, hračky a dokonce i lidé. Požáry jsou velmi nebezpečné! S ohněm proto musíte zacházet opatrně.

Kluci, poslouchejte, zdá se mi, že ve skupině někdo skřípe.

Ano, to jsou zápasy. Žádají nás, abychom jim zapálili (učitel zapálí zápalku) - Oh, lidi, oheň mi leze na prsty. Chce mě spálit. Velmi se bojím, oheň už mi pálí prsty!

Kluci, pomozte mi! co mám dělat? Rychle mě zachraň, foukej. Děkuji vám. Tolik jsem se bála! co ty? (a my jsme se vyděsili)

A kdybych hodil hořící zápalku na podlahu, co by se stalo?

Ano, je to tak, koberec, nábytek, záclony, oblečení, ty a já bychom vzplanuli.

Ukazuje se, že jakou velkou katastrofu může způsobit malý zápas! Děti nesmějí brát zápalky! To nejsou hračky!

Kluci, podívejte se, jaké auto k nám přijelo. jak se tomu říká?

Hasičský sbor.

Právo. jak jsi to uhodl?

Je to červené, číslo 01.

Přesně tak, chlapi hasičská stříkačka vždy červené, aby to bylo vidět už z dálky. Červená je barva úzkosti, barva ohně.

Jak řídí? Rychle nebo pomalu?

Přesně tak, rychle, uhasit oheň rychleji. A jak jede, houká siréna.

Jak zní siréna?

Abyste předešli problémům, musíte dobře znát pravidla požární bezpečnosti. My už je známe:

Zápasy nejsou povoleny (vzít)

Plyn nelze (zapálit)

Žehlička nemůže být (zapnuta)

Prsty se nesmí zasouvat do zásuvky

Chlapi, pamatujte na tato pravidla a dodržujte je, aby k vám domů nikdy nepřijelo hasičské auto.

Hasičský vůz pochází ze slova oheň a lidé, kteří požár hasí, jsou hasiči. Stateční, odvážní lidé. Pojďme si hrát na hasiče.

Tělesná výchova minuta:

Nyní zapněte čerpadlo,

Čerpáme vodu z řeky.

Levá - jedna, pravá - dvě,

Voda tekla proudem.

Jeden, dva, tři, čtyři

Odvedli jsme dobrou práci.

A teď, děti, pojďme se podívat na kreslený film "Kočičí dům".

Sečteno a podtrženo.

Tohle se, chlapi, stane, když neopatrně zacházíte s ohněm. Diskuse o kresleném spiknutí.

Městský rozpočtový předškolní vzdělávací ústav

"MŠ č. 61" kombinovaného typu

Abstraktní

třídy požární bezpečnosti

ve druhé juniorské skupině Podrobit:

Zápas není velký!

Vypracoval: učitel

MB předškolní vzdělávací zařízení "MŠ č. 61"

S.V. Tatarintseva

ve druhé juniorské skupině Novokuzněck, 2013

Zápas není velký!

upevnit znalosti dětí o pravidlech požární bezpečnosti

  • Přípravné práce:
  • zhlédnutí pohádky „Kočičí dům“ od S. M. Marshaka;
  • učení přísloví a básní o ohni;
  • práce s demonstračním materiálem „Pravidla požární bezpečnosti“;

hry s hasičským autem.Materiály na lekci: demonstrační obrázky: hasič, ohniště, táborák, oheň; hračka - hasičské auto; telefon; moment překvapení

- Kitty.

Průběh lekce

1. Organizační moment.

Kluci, teď vám řeknu hádanku, jakmile ji uhodnete, pochopíte, o čem si dnes budeme povídat. Takže pozorně poslouchejte:

Smažím, vařím v páře a peču,

Můžu být u každého doma.

Lidem je mnoho, mnoho let

Přináším teplo a světlo.

Spálím tě - nedotýkej se mě.

Říkám si...(Oheň).

Správně, je to oheň! Dnes s vámi budeme mluvit o ohni.

- 2. Konverzace „Světlo ohně“

Viděl jsi někdy oheň? (svíčka, oheň)

Mluvte o ohni. jaký je? (zobrazit obrázky - jasný, horký, nebezpečný)

Může být oheň užitečný? (oheň v ohni - hřeje, svítí, pomáhá při přípravě jídla; oheň v krbu - hřeje, svítí)

Kde dostanou oheň? (zápalky, zapalovače)

"Nedotýkejte se zápalek, v zápalkách je oheň!"

"Zápas je malý, ale oheň je obrovský"

"Nežertuj s ohněm, spálíš se"

"Slzy oheň neuhasí"

(společná diskuse o významech přísloví)

4. Tělesné cvičení

Zápasy jsou nebezpečné, /Děti vrtí prsty./

Stačí se jich dotknout -

Objevte se okamžitě / Zvedněte ruce nahoru a pohněte se

Jasný oheň! prsty,/

Nejprve malé, /Ruce před sebou./

A pak velké, velké! /Ruce vzhůru, prsty v pohybu./

Foukal/foukal vánek./

A oheň uhasil. /Vzdávají se./

5. Konverzace „Oheň a vše s ním spojené“

V našich bytech, chlapi, je mnoho předmětů, které se mohou snadno vznítit, takže všichni dospělí a děti by měli být velmi opatrní s ohněm. Požáry jsou velmi nebezpečné. Při velkém požáru může shořet nábytek, oblečení, hračky a dokonce i lidé. Chlapi, pokud se stane něco špatného - požár, komu máme zavolat? (K hasičům)

jaké číslo? (01)

Každý občan ví

V případě požáru, v případě požáru

Vytočte "01"

Zkusme vytočit toto číslo na telefonu.

(vytočte 01 na telefonu)

Jak se jmenuje stroj, který hasí požáry? (ukázkový obrázek - hasičský vůz)

Podívejte se a řekněte mi, jak se hasičské auto liší od ostatních vozidel? (je červený, se žebříkem, když jede, zní jako serena)

Jak zní serena? (Ooh, ooh, ooh)

Jak se nazývají lidé, kteří hasí požáry? (ukázkový obrázek - hasiči)

6. Moment překvapení

Kluci, podívejte, kdo nás přišel navštívit? (Kotě s ovázanou tlapkou)

Kotě, řekni chlapům, co se ti stalo?

(- Spálil jsem si tlapu a jak se to stalo, kluci zjistí sledováním karikatury)

7. Sledování epizody „Kolobok – drsná strana“ z kresleného filmu „Tři koťata“ 36.25

8. Pravidla požární bezpečnosti ve verších.

Připomeňme Kotěti pravidla požární bezpečnosti.

Pro zábavu a hry

Neberte si zápalky!

Nekecej s ohněm, příteli.

Abych později nelitoval!

Nezapalujte oheň sami

A nenech ostatní!

I malá je mrkací

Nedaleko od ohně!

Plyn v kuchyni, vysavač,

TV a žehličkou

Nechte zapnout pouze dospělé

Náš spolehlivý starší přítel!

Ať jsme malí vzrůstem

Jen růst s tím nemá nic společného!

Na dospělé jsme vždy připraveni

Pomozte bojovat s ohněm!

9. Shrnutí.

Kluci, loučíme se s Koťátkem, přejeme mu, aby si dával pozor na oheň a nehrál si se sirkami.


GCD pro požární bezpečnost v 1. juniorské skupině

Obsah programu: vštípit dětem základní dovednosti požární bezpečnosti ; vysvětlit nebezpečí hry se zápalkami: pěstovat u dětí pozornost a pozorování.Rozvíjet schopnost odpovídat na otázky pomocí formulářů jednoduchá věta nebo prohlášení o 2 - 3 jednoduchých frázích.

Materiál:

Spousta hraček

Krabička zápalek

Liška hračka

Ilustrace požární bezpečnosti

- Kitty.

(Učitel a děti vstoupí do skupinové místnosti, kde jsou po skupině rozmístěny hračky, svítí světla a jsou tam sirky).
Chlapi, co je to za nepořádek?
Kdo z naší skupiny tam byl a rozházel všechny hračky? tys to neviděl?/Oslovuje asistenta pedagoga/.A vy, Tatyano Vladimirovno, jste si tady nikoho nevšimla? co dělat? Opravdu nám zůstane takový nepořádek na celý den?/ Učitel vede děti k rozhodnutí - dát hračky na jejich místo /.
Jsi skvělý člověk, jak čistá a krásná se skupina stala. co je ještě tohle?/Zápasy/.
Je možné si je vzít?/Ne, může dojít k potížím, může dojít k požáru/.

Řekl jsi a udělal jsi všechno správně, dobře. Pojďme a sedneme si na židle.

(Z hracího koutku se ozývají zvuky, učitelka začne hledat a najde lišku).
To je ten, kdo tu s námi sedí a nic neříká. Kluci, seznamte se s Chanterelle.
Chce mi něco říct do ucha. Dobře, mluvte. Oh, takže jsi rozházel hračky, rozsvítil světlo a chtěl si hrát se sirkami? Nevíte, co můžete a co nemůžete? Kluci, zdá se mi, že Foxy potřebuje naši pomoc. Musíme jí říct, co smí a co ne..No tak chlapi

Přečteme si báseň K. Čukovského „Zmatek“. Zvýrazněte ty řádky, které popisují výsledek žertu, pomocí sirek.

A lišky vzaly sirky,

Pojďme k modrému moři,

Modré moře se rozsvítilo.

Moře hoří,

Z moře vyběhla velryba:

„Hej hasiči, utíkejte!

Pomoc, pomoc!

Dlouhý, dlouholetý krokodýl

Modré moře zhaslo

Koláče a palačinky,

A sušené houby.

Přiběhla dvě malá kuřátka,

Zaléváno ze sudu.

Plavaly dva ruffy

Zalévá se z naběračky.

Přiběhly malé žabky,

Zalévali z vany.

Hasili to, hasili to, nehasili to

Naplní to – nenaplní to.

Pak přiletěl motýl,

Mávala křídly,

Moře začalo zhasínat – a zhaslo.

Kluci, tohle se může stát, když si vezmete zápalky bez povolení.

Konverzace o obsahu:

Udělaly lišky tím, že si vzaly zápalky, dobře nebo špatně?

Špatně.

Co je špatného na větě „Zapálili modré moře“?

Moře nelze zapálit.

Co se může vyrovnat světlu?

Všechno kromě vody: stůl, oblečení, dům atd.

jak se to jmenuje?

Oheň.

Jakou škodu může způsobit oheň dětem?

Pokud to spálíte, bude to velmi bolestivé.

Kdo hasí oheň?

Hasiči.

Je možné uhasit oheň koláči a palačinkami?

Je zakázáno.

Dokáže motýl uhasit oheň máváním křídel?

Žádný.

Jak hasiči hasí požár?

Voda.

Co byste měli udělat, abyste se vyhnuli požáru?

Neberte sirky.

Vy děti neberete sirky?

ІІ. Příběh učitele:

Četli jsme báseň o ohni, ve kterém se všechno míchá. Nyní si poslechněme, jak oheň vznikl ze žertu malého chlapce.

Nešťastnou náhodou zapálil zápalku

A spálil jsem si prsty.

Dítě dokázalo jen vykřiknout: „Ay,“

Jako červený kohoutek

Skočil na závěsy přes koberec

A v místnosti vypukl požár.

Konverzace o obsahu:

Proč si chlapec spálil prsty?

Protože si hrál se sirkami.

Kdo je červený kohoutek?

Tohle je oheň.

Jak světlo z malé zápalky přerostlo v oheň?

Hořící zápalka zapálila koberec a závěsy.

Víte děti, že zápasy se nemají brát na hraní?

Ano.

III.

vychovatel:

Nyní se naučme tato slova:


Nedotýkejte se zápalky, v zápalce je oheň.

"Oheň je přítel, oheň je nepřítel"

1. Naučte děti mluvit o výhodách ohně a o tom, jak se člověk naučil ovládat oheň.

2. Upevnit znalosti dětí o tom, co může vyplynout z neopatrné manipulace s ohněm. Znát a dodržovat pravidla chování v případě požáru.

3. Vzbuzovat v dětech úctu k práci hasičů.

Metodické techniky:

Hra;

Vizuální

Slovní (hádánka, báseň).

Zařízení: Znamení nebezpečí, symbol ohně, pohádka „Oheň je přítel, oheň je nepřítel“, obrázek s obrázkem hasiči

, míč, červené a modré stuhy, hasicí zařízení, semafory (červená - zelená, karta s obrázkem první pomoci při popálenině, medaile Mladí hasiči.

Přípravné práce:

Exkurze do hasičské zbrojnice, didaktická hra „Kdo co potřebuje“, čtení příběhu L. Tolstého „Ohniví psi“.

Práce se slovní zásobou:

Hasiči. Plameny, kouř, pěna, popáleniny.

Průběh lekce

Učitel. Ukážu vám jedno ze znamení a vy musíte říct, jak se jmenuje. Správně, toto je znamení nebezpečí. Teď si pojďme hrát. Budu tu stát a vy pojmenujete nějaké nebezpečí, které člověka v životě potká. A pojďte ke mně jeden po druhém. (Děti střídavě vypisují: požár, zemětřesení, nehoda, povodeň, povodeň, jedovaté houby, bobule, zvířata atd.). Právo. S těmito nebezpečími se může člověk v životě setkat. A teď vám řeknu hádanku o jednom z těchto nebezpečí a pokusíte se ji uhodnout:

To, co se sotva dotklo,

Proměňuje palivové dřevo v kouř?

Byl jednou jeden oheň. Byl velmi veselý a horký. Oheň chodil, kam chtěl – lesy, domy, vesnicemi. Oheň na své cestě nikoho nešetřil a byl nejhorším nepřítelem všeho živého. proč myslíš?

Děti. Všechno spálil.

Učitel. A pak jednoho dne potkal na své cestě muže a řekl: "Pojď, Ohni, změříme svou sílu." Fire odpovídá: "Proč, člověče, můžeš porovnat svou sílu se mnou?" Ale Man trval na svém, souhlasil Fire. Jejich boj tedy začal. Muž vylákal Fire k řece a skočil do vody. Muž chytil plameny mokrou rukou a chtěl je uhasit. Oheň se modlil: "Nevyháněj mě, člověče, budu ti věrně sloužit." Muž se nad ním slitoval a donutil ho, aby se sloužil sám. Tak začal Oheň sloužit Člověku a stal se jeho přítelem. Řekněte mi, děti, proč člověk potřebuje oheň?

Děti. K přípravě jídla. Zahřát se, může svítit, zapálit svíčku atd.

Učitel. Bez ohně by lidé nikdy nemohli cestovat po zemi ani cestovat po mořích. Oheň funguje i v motoru auta – benzin hoří a dává auto do pohybu. Oheň plápolá i v pecích v továrnách kov taví, oheň vaří sklo, z něhož se foukají krásné skleněné výrobky; Vesmírná raketa letí nahoru a zanechává jasné světlo plamene - to je spalování raketového paliva. Když se ale oheň dostane do rukou malých dětí, ukáže svůj charakter, snaží se jim utéct a procházet se kolem domu, lesem, polem.

Z dobrého sluhy se oheň může proměnit v draka chrlícího oheň. Pak se může stát něco špatného. Řekněte mi, co může způsobit požár?

Děti. Ze sirky, neuhašený nedopalek cigarety, nevypnutý plynový sporák a elektrospotřebiče.

Učitel. Co se může vznítit doma, v lese? (odpovědi dětí). Co je kromě ohně ještě nebezpečné na ohni?

Děti. Kouř – můžete se jím udusit.

Učitel. A teď navrhuji hrát. Hra se jmenuje "Nedělej chybu." Budu jmenovat předměty, a pokud tento předmět hoří, zvednete ruce nahoru a zobrazíte plameny, a pokud nehoří, musíte ruce sklopit. (Slova: papír, hřebík, záclony, polévková lžíce, sešit, oblečení, stůl, nábytek, suchá tráva, listí, benzín, barva Dobře, posaďte se). Nyní si zahrajeme hru „Cross – Question“. Zde je schovaný obrázek, pokud odpovíme na všechny otázky, budeme schopni pojmenovat, co je tam vyobrazeno.

Otázky pro děti:

1. Jak se nazývají lidé, kteří hasí požáry a zachraňují lidi a domy před požárem? (Hasiči.)

2. Proč lidé potřebují práci hasičů? (Hasí požáry v domech, lesích, zachraňují lidi, jejich věci, domy.)

3. Jaká je jejich práce? (Obtížné, ale zajímavé, obtížné, ale pro lidi nezbytné.)

4. Jací by měli být hasiči? (Silný, statečný, ostřílený, obratný, odvážný, vynalézavý, rozhodný.)

5. Proč by měli být silní a stateční? (Vytahují lidi z ohně, pracují v ohni a kouří.)

6. Proč nosí hasiči plynovou masku? (Abyste mohli dýchat, když je kouř.)

7. Na jaké číslo hasiči volají? ("01.")

8. Co byste měli říci, když voláte hasiče? (Co se stalo a přesná adresa domova: ulice, číslo domu a bytu.)

Učitel. Výborně, odpověděli na všechny otázky a dostali jsme obrázek - tohle je hasičské auto. Můžete s ním rychle spěchat k ohni.

řítí se jako ohnivý šíp,

Do dálky se řítí auto.

A jakýkoli oheň zaplaví

Statečný oddíl.

Teď se postav, budeme si hrát s míčem. Hra se jmenuje „Chyť, hoď, okamžitě odpověz“.

Proč hasičský vůz potřebuje sirénu? (Aby každý slyšel a ustoupil.)

Proč je hasičský vůz červený? (Aby to bylo vidět na silnicích.)

Proč potřebuje auto posuvný žebřík? (Vyšplhat do vyšších pater.)

Jak se jmenují dlouhé hadice používané k hašení požárů? (Rukávy.)

Jak hasíte benzín? (pěna.)

Kde hasiči berou vodu, když jim dojde voda v autě? (Ve studnách, z řeky.)

Učitel. Výborně, a teď si zahrajeme venkovní hru „Oheň – voda“. Děti s červenou stuhou jsou oheň, ty s modrou stuhou jsou voda. Děti s modrými musí posbírat všechny červené, které představují oheň, tedy „uhasit oheň“ (hrajeme 1-2x). Ale nejen voda dokáže uhasit požár. Podívejte se na tyto předměty (deka, kbelík s vodou, kbelík s pískem, zápalky) a zamyslete se nad tím, k čemu jsou? Jsou potřeba k uhašení požáru. Najděte jednu položku navíc.

Děti. Jsou to zápalky, způsobují požár a nepomáhají ho uhasit.

Učitel. A je potřeba znát pravidla, jak se chovat při požáru. Budeme je konsolidovat ve hře „Povoleno – Zakázáno“. Vezměte semafory do rukou a ukažte červený kruh, pokud to nelze provést, a zelený kruh, pokud to lze provést:

V případě požáru zavolejte hasiče na „01“;

Házet hořící zápalky;

Křičte a volejte dospělé o pomoc;

Zůstaňte v místnosti, kde začalo hořet;

Otevřete okna a dveře během požáru;

Zakryjte si hlavu, nos a ústa vlhkým ručníkem;

Schovej se do rohu, pod skříň, pod postel;

Nechte zapnuté elektrické spotřebiče bez dozoru;

Pohybujte se plazením nebo přikrčením směrem k východu;

Během požáru polijte stěny a podlahy vodou;

Použijte výtah;

Nebojte se, ve všem poslouchejte hasiče;

Hořící elektrické spotřebiče hasit vodou;

Požádejte o pomoc sousedy;

Pokuste se uhasit oheň, pokud je to možné;

Zapněte plyn, elektrické spotřebiče, světla.

Učitel. Výborně, posaď se, zmínil jsi všechna pravidla. Oheň za sebou zanechává strašlivou stopu: místo lesa dům - popel, popel, spálené značky. Jak člověk trpí požárem?

Děti. Utrpí popáleniny a udusí se kouřem.

Učitel. Je velmi důležité poskytnout jako první lékařskou péči k osobě. Podívejte se, co dělat, pokud máte malé popáleniny (zobrazuje obrázek). Musíte si pamatovat, že požár není nehoda, ale výsledek nesprávného chování. Dnes jste se dozvěděli, že oheň pro nás může být přítel i nepřítel, ale přesto je z ohně více užitku než škody. Oheň dělá náš život teplejším a pohodlnějším. Chci, abyste byli velmi opatrní s ohněm, pozorní, pamatovali na nebezpečí, vždy dodržovali pravidla a potíže vás přejdou.
Shrnutí lekce pro starší skupinu: „Oheň je přítel, oheň je nepřítel“

6. Příběh o pravidlech požární bezpečnosti.

7. Konverzace o tom, co čtete.

8. Prověřování obrázků se zápletkou na téma požár.

"Užitečný oheň" (den třetí)

1. Kreslení na téma „Pravidla požární bezpečnosti“.

2. Soutěž dětských kreseb na motivy pohádky „Požár a oblační sloni“.

3. Čtení pohádek „Jak se člověk spřátelil s ohněm“, „Jak se oheň snoubil s vodou“.

4. Vzdělávací lekce „Oheň je přítel.“

5. Čtení příběhu L. Tolstého „Fire Dogs“.

6. Učit se nazpaměť říkanku „Tili-bom, tili-bom“.

"Nebezpečný oheň" (den čtvrtý)

1. Povídání o elektrospotřebičích, zápalkách, zapalovačích.

2. Didaktická hra"Příčiny požáru."

3. Poslech pohádky „Kočičí dům“ v podání mistrů výtvarného projevu.

4. Konverzace na téma „Co způsobuje požár.“

5. Učení přísloví a rčení.

6. Vytváření hádanek o ohni.

7. Čtení básně „Oheň“

8. Představení služby „01“.

„Pravidla požární bezpečnosti v předškolních vzdělávacích zařízeních“ (den pátý)

1. Prohlídka MŠ: seznámení s požárně bezpečnostním koutkem, výstražným systémem, evakuačními cestami.

2. Hry - soutěže.

3. Čtení příběhu „Strýček Styopa“ od S. Ya Marshaka.

4. Kreslení na téma „Nebezpečná zařízení“.

5. Aplikace „Match toys“.

„Pravidla domácí požární bezpečnosti“ (den šest)

1. Praktická lekce „Aby nebyly žádné potíže.“

2. Podívejte se na video.

3. Čtení díla S. Ya Marshaka „Oheň“.

„Pravidla požární bezpečnosti v lese“ (den sedm)

1. Prozkoumání ilustrací „Nehrajte si s ohněm! "

2. Vzdělávací lekce „Zázrak - strom“.

3. Čtení díla „Smoke“ od B. Zhidkova.

4. Básnická soutěž na téma „Zápasy nejsou hračka pro děti.“

5. Hra s Dunno „Vyřezávané obrázky“.

„Co je služba požární bezpečnost"(den osm)

1. Konverzace "V životě je vždy místo pro hrdinské činy."

2. Sledování videa o požáru a práci hasičů při záchraně lidí (úryvky z televizních pořadů, zprávy, s reportážemi o požáru).

3. Didaktická hra „Pojmenuj obrázek“.

„Oheň v literatuře“ (devátý den)

Hádanky:

Sní všechno -

Nejí dost

A bude pít -

zemře.

Jakmile odejdu -

jím a jím.

Ale když jíme...

úplně zmizím.

1. Oheň v obrázcích a hádankách (hádanky o elektrických spotřebičích).

Poslední den (den desátý)

1. Konzultace s rodiči na téma „ABC komunikace“.

2. Volný čas s dětmi a rodiči "Oheň je přítel, oheň je nepřítel."

3. Testování.

4. Cvičná evakuace. Školení: evakuace dětí z budovy, kontrola výplatní listiny se skutečnou přítomností evakuovaných dětí, jejich umístění na předem určené místo.

5. Didaktická hra „4-lichá“.

Aplikace:

Literatura: 1. V. N. Volchková, N. V. Štěpánová „Poznámky pro seniorskou skupinu MŠ. Kognitivní vývoj“. 2. V. N. Volchková, N. V. Štěpánová „Poznámky k lekcím ve druhé juniorské skupině mateřské školy“. 3. V. A. Stepanov „ABC v hádankách“. 4. Časopis „Dítě ve školce“ č. 6, 2006. 5. Časopis „Předškolní výchova“ č. 5, 2006. 6. Noviny Předškolní vzdělávání» č. 13 2008. 7. S. Ya Marshak „Oheň“, „Příběh neznámého hrdiny“, „Kočičí dům“. 8. L. N. Tolstoy „Ohniví psi“. 9. B. Zhidkov „Požár v domě“, „Kouř“, „Požár“. 10. K. Čukovskij „Zmatek“. 11. „Bylo jednou“, č. 6, 2006. 12. Poznámky k lekci „Jak zajistit bezpečnost předškolních dětí“. 13. N. P. Abaskalova „Teorie a metodika výuky bezpečnosti a života“ 2006. 14. T. P. Garnysheva „Bezpečnost života pro předškoláky“.