Pirmoji jaunesnioji priešgaisrinės saugos grupė. Pamoka pirmosios jaunesniosios grupės vaikams apie priešgaisrinės saugos taisykles


Alfija Sultanmuratova

Mes praėjome veikla skirta priešgaisrinė sauga lopšelio grupėje:

1. Pamoka apie priešgaisrinė sauga pirmoje jaunių grupėje

„Šios rungtynės yra mažos“. Tikslas: Ugdyti vaikų žinias apie taisykles priešgaisrinė sauga. Suteikite vaikams supratimą apie gaisro naudą ir pavojų. Sukurkite sampratą, kad visada reikia elgtis atsargiai su ugnimi.

2. Skaitymas: S. Aš esu Maršakas "Katės namas".

E. Chorinskaja „Rungtynės nėra didelės“

Tikslas: supažindinkite vaikus su pagrindais saugus elgesys kasdieniame gyvenime, pagrįstas rusų literatūros kūrinių pažinimu.

3. Folkloras: mįslės apie elektros prietaisus, dainos - eilėraščiai.

4. Virkite. Teatras pagal pasakas: "Katės namas". Tikslas: Išmokykite vaikus dalyvauti pasakojimų dramatizavime, aktyvindami vaikų kalbą.

5. Iliustracijų žiūrėjimas: « Katinas namuose užsidegė» , „Vilkas ir septyni vaikai» . Tikslas: Išmokykite vaikus apsvarstyti siužeto paveikslą, padėkite jiems nustatyti jo temą ir nurodyti veikėjų veiksmus bei santykius.

6. Pokalbis: „Kas jie tokie ugniagesiai

Tikslas: Pateikite idėją apie gaisrininkas, susipažinimas su drabužiais gaisrininkas.

7. Pokalbis: "Apie priešgaisrinė sauga»

Tikslas: Pateikite ugnies naudojimo buityje sampratą; formuokite sampratą, kad visada turite būti atsargūs su ugnimi; ugdyti atsargų ir apdairų požiūrį į situacijas, kurios gali būti pavojingos žmonėms.

8. Konsultacija dėl tėvai: "Taisyklės priešgaisrinė sauga» .

Atnaujinkite kampą priešgaisrinė sauga








Publikacijos šia tema:

Tikslas: atnaujinti vaikų idėjas apie ugniagesio profesiją ir gaisrinė įranga. Uždaviniai: Mokomasis: 1. Supažindinti su ugniagesio darbu.

"Ežiukai". Atviro renginio su kūno kultūros ir poilsio elementais santrauka lopšelio grupėje Atviro renginio SINOPSIS švietėjiška veikla « Kognityvinis vystymasis. Vaikas ir jį supantis pasaulis“ (p.

Pastabos apie priešgaisrinę saugą vidurinėje grupėje Priešgaisrinės saugos pamokos santrauka Tikslas: Išplėtoti ikimokyklinukų saugos pagrindus. Tikslai: Įtvirtinti žinias apie pavojingus objektus.

KVN apie priešgaisrinę saugą vyresniojoje grupėje „Mes nebijome pavojų“ KVN apie priešgaisrinę saugą vyresnioji grupė tema „Mes nebijome pavojų“. Integracija edukacines sritis: socialus ir komunikabilus.

Renginio „Prevencinės priemonės priešgaisrinės saugos su ikimokyklinio amžiaus vaikais“ scenarijus Leshy ir rudasis Kuzya įeina į salę, kurioje sėdi vaikai. Goblinas: Klausyk, tu apdegęs kelmas! Gaisro auka! Mano nuomone, mes patekome į ne tą vietą.

Mūsų darželis Kasmet vyksta priešgaisrinės saugos renginiai Tikslas: ugdyti vaikų atidaus elgesio įgūdžius.

Ilgalaikis priešgaisrinės saugos planas parengiamojoje grupėje 1 savaitė: 1. Tema, GCD forma „Ugnis draugas – ugnis priešas“ Žiūrėkite filmuką Programos užduotys: Parodykite ugnies reikšmę žmogaus gyvenime.

Tikslas: formuoti supratimą apie ugnies naudą ir žalą, sužadinti norą elgtis atsargiai su ugnimi.

Užduotys:

1) įsivaizduoti pavojų, kurį kelia degtukai;

2) supažindinti su ugnies savybe;

3) supažindinti su priešgaisrinės saugos taisyklėmis.

įranga: gaisrinio automobilio maketas, iliustracijos, animacinis filmas „katės namelis“.

Pamokos eiga:

Mokytoja praneša vaikams, kad kiekviename name yra gaisras. Gaisras gali būti didelis arba mažas, naudingas arba pavojingas.

Kur galima gauti ugnį?

Užkurkite degtuką, žiebtuvėlį, dujinę viryklę. Tada atsiras ugnis. Miške galima susikurti laužą, kad prie laužo pasišildytumėte ir pasigamintų maistą.

Bet jei neužgesinsite ugnies, miškas, medžiai ir žolė gali išdegti. Dideliame gaisre gali sudegti viskas: baldai, drabužiai, užuolaidos, žaislai ir net žmonės. Gaisrai yra labai pavojingi! Todėl su ugnimi reikia elgtis atsargiai.

Vaikinai, klausykite, man atrodo, kad grupėje kažkas cypia.

Taip, tai yra rungtynės. Jie prašo mūsų juos uždegti (mokytojas uždega degtuką) - O, vaikinai, ugnis šliaužia ant mano pirštų. Nori mane sudeginti. Labai bijau, ugnis jau degina pirštus!

Vaikinai, padėk man! Ką turėčiau daryti? Greitai gelbėk mane, pūsk. O, ačiū vaikinai. Aš taip išsigandau! O kaip tu? (ir mes išsigandome)

O jei aš išmesčiau degantį degtuką ant grindų, kas nutiktų?

Taip, taip, kilimas, baldai, užuolaidos, drabužiai, tu ir aš užsidegtume.

Pasirodo, kokią didelę nelaimę gali sukelti mažas degtukas! Vaikams degtukų pasiimti draudžiama! Tai ne žaislai!

Vaikinai, pažiūrėkite, koks automobilis pas mus atvažiavo. Kaip tai vadinasi?

Priešgaisrinė tarnyba.

Teisingai. Kaip atspėjote?

Jis raudonas, numeris 01.

Teisingai, vaikinai gaisrinė mašina visada raudona, kad būtų galima matyti iš tolo. Raudona yra nerimo spalva, ugnies spalva.

Kaip ji vairuoja? Greitai ar lėtai?

Teisingai, greitai, greičiau užgesinti ugnį. O jai važiuojant suskamba sirena.

Kaip skamba sirena?

Norint išvengti bėdų, reikia gerai išmanyti priešgaisrinės saugos taisykles. Mes, vaikinai, juos jau žinome:

Rungtynės neleidžiamos (imti)

Dujų negalima (uždegti)

Lygintuvo negalima (įjungti)

Pirštų negalima kišti į lizdą

Vaikinai, prisiminkite šias taisykles ir laikykitės jų, kad ugniagesių automobilis niekada neatvažiuotų į jūsų namus.

Ugniagesių mašina kilusi iš žodžio ugnis, o gaisrą gesinę žmonės yra ugniagesiai. Drąsūs, drąsūs žmonės. Žaiskime ugniagesius.

Kūno kultūros minutė:

Dabar įjunkite siurblį,

Siurbiame vandenį iš upės.

Kairė - vienas, dešinė - du,

Vanduo tekėjo upeliu.

Vienas, du, trys, keturi

Mes padarėme gerą darbą.

O dabar, vaikai, pažiūrėkime animacinį filmuką „Katės namai“.

Apatinė eilutė.

Taip, vaikinai, atsitinka, kai neatsargiai elgiatės su ugnimi. Karikatūros siužeto aptarimas.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

„Darželis Nr. 61“ kombinuoto tipo

Abstraktus

priešgaisrinės saugos klasės

antroje jaunių grupėje Tema:

Rungtynės nėra didelės!

Kūrėjas: mokytojas

MB ikimokyklinio ugdymo įstaiga „61-asis darželis“

S.V. Tatarinceva

antroje jaunių grupėje Novokuznetskas, 2013 m

Rungtynės nėra didelės!

įtvirtinti vaikų žinias apie priešgaisrinės saugos taisykles

  • Preliminarus darbas:
  • S. M. Maršako pasakos „Katės namas“ peržiūra;
  • mokosi patarlių ir eilėraščių apie ugnį;
  • darbas su demonstracine medžiaga „Gaisrinės saugos taisyklės“;

gaisrinių mašinų žaidimai.Medžiaga pamokai: demonstracinės nuotraukos: ugniagesys, židinys, laužas, ugnis; žaislas – gaisrinis automobilis; telefonas; netikėtumo akimirka

- Kitty.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Vaikinai, dabar užminsiu jums mįslę, kai tik atspėsite, suprasite, apie ką šiandien kalbėsime. Taigi atidžiai klausykite:

Aš kepu, garinu ir kepu,

Galiu būti kiekvieno namuose.

Žmonėms daug, daug metų

Nešu šilumą ir šviesą.

Aš tave sudeginsiu – neliesk manęs.

Aš vadinu save...(Ugnis).

Teisingai, tai ugnis! Šiandien mes kalbėsime apie ugnį.

- 2. Pokalbis „Ugnies šviesa“

Ar jūs kada nors matėte ugnį? (žvakė, ugnis)

Kalbėk apie ugnį. koks jis? (rodyti nuotraukas – ryškios, karštos, pavojingos)

Ar ugnis gali būti naudinga? (ugnis lauže - šildo, apšviečia, padeda ruošti maistą; ugnis židinyje - šildo, apšviečia)

Iš kur jie gauna ugnį? (degtukai, žiebtuvėliai)

„Nelieskite degtukų, degtiniuose yra ugnis!

„Rungtynės mažos, bet ugnis milžiniška“

„Nejuokauk su ugnimi, tu sudegsi“

„Ašaros ugnies neužgesina“

(bendras patarlių reikšmių aptarimas)

4. Fiziniai pratimai

Degtukai pavojingi, /Vaikai mojuoja pirštais./

Tiesiog palieskite juos -

Nedelsdami pasirodykite /Pakelkite rankas aukštyn ir judėkite

Šviesi ugnis! pirštai, /

Pirmas mažas, /Rankos priešais tave./

Ir tada didelis, didelis! /Rankas aukštyn, pirštai juda./

Pūtė vėjelis / pūtė./

Ir ugnis užgeso. /Jie pasiduoda./

5. Pokalbis „Ugnis ir viskas, kas su juo susiję“

Mūsų butuose, vaikinai, yra daug objektų, kurie gali lengvai užsidegti, todėl visi suaugusieji ir vaikai turėtų būti labai atsargūs su ugnimi. Gaisrai yra labai pavojingi. Dideliame gaisre gali sudegti baldai, drabužiai, žaislai ir net žmonės. Vaikinai, jei įvyktų nelaimė - gaisras, kam turėtume skambinti? (Į gaisrinę)

Koks skaičius? (01)

Kiekvienas pilietis žino

Gaisro atveju, gaisro atveju

Surinkite "01"

Pabandykime surinkti šį numerį telefonu.

(telefone rinkti numerius 01)

Kaip vadinasi mašina, kuri gesina gaisrus? (demonstracinis paveikslas – gaisrinis automobilis)

Pažiūrėkite ir pasakykite man, kuo gaisrinis automobilis skiriasi nuo kitų transporto priemonių? (ji raudona, su kopėčiomis, kai važiuoja, skamba kaip serena)

Kaip skamba serena? (oi, oi, oi)

Kaip vadinami žmonės, kurie gesina gaisrus? (parodomasis paveikslas – ugniagesiai)

6. Staigmenos akimirka

Vaikinai, pažiūrėkite, kas atėjo pas mus? (Kačiukas su surišta letena)

Kačiuke, papasakok vaikinams, kas tau atsitiko?

(- Aš nusideginau leteną, o kaip tai atsitiko, vaikinai sužinos žiūrėdami animacinį filmą)

7. Žiūrėti seriją „Kolobokas – šiurkšti pusė“ iš animacinio filmo „Trys kačiukai“ 36.25

8. Priešgaisrinės saugos taisyklės eilėraštyje.

Priminkime Kačiukui priešgaisrinės saugos taisykles.

Pramogoms ir žaidimams

Neimk degtukų!

Nejuokauk su ugnimi, mano drauge.

Kad vėliau nesigailėtumėte!

Nekurkite ugnies patys

Ir neleiskite kitiems!

Net mažylis žybteli

Netoli ugnies!

Dujos virtuvėje, dulkių siurblys,

televizorius ir lygintuvas

Tegul įsijungia tik suaugusieji

Mūsų patikimas vyresnysis draugas!

Būkime mažo ūgio

Tik augimas neturi nieko bendro su tuo!

Mes visada pasiruošę suaugusiems

Padėkite kovoti su ugnimi!

9. Santrauka.

Vaikinai, atsisveikinkime su Kačiuku, linkime jam būti atsargiam su ugnimi ir nežaisti su degtukais.


GCD už gaisrinę saugą 1 jaunių grupėje

Programos turinys: ugdyti vaikams pirminius priešgaisrinės saugos įgūdžius ; paaiškinti žaidimo su degtukais pavojus: ugdyti vaikų dėmesį ir stebėjimą.Ugdykite gebėjimą atsakyti į klausimus naudojant formas paprastas sakinys arba 2–3 paprastų frazių teiginiai.

Medžiaga:

Daug žaislų

Dėžutė degtukų

Lapės žaislas

Priešgaisrinės saugos iliustracijos

- Kitty.

(Mokytoja su vaikais įeina į grupės kambarį, kur po visą grupę išmėtyti žaislai, dega šviesos, yra degtukai).
Vaikinai, kas čia per netvarka?
Kas iš mūsų grupės ten buvo ir išbarstė visus žaislus? Ar nematei?/Kreipiasi į mokytojo padėjėją/.O tu, Tatjana Vladimirovna, čia nieko nepastebėjai? Ką daryti? Ar tikrai liksime su tokia netvarka visai dienai?/ Mokytojas veda vaikus į sprendimą – padėti žaislus į jų vietą /.
Koks tu puikus kolega, kokia švari ir graži tapo grupė. Kas tai dar?/Rungtynės/.
Ar galima juos pasiimti?/Ne, gali kilti bėda, gali kilti gaisras/.

Jūs pasakėte ir padarėte viską teisingai, gerai padaryta. Eime ir atsisėskime ant kėdžių.

(Iš žaidimų kampelio pasigirsta garsai, mokytojas pradeda ieškoti ir randa lapę).
Tai sėdi čia su mumis ir nieko nesako. Vaikinai, susipažinkite su Chanterelle.
Ji nori man kai ką pasakyti į ausį. Na, kalbėk. O, vadinasi, išbarstėte žaislus, įjungėte šviesą ir norėjote žaisti su degtukais? Nežinai, ką gali ir ko negali? Vaikinai, man atrodo, kad Foxy reikia mūsų pagalbos. Turime jai pasakyti, ką ji gali ir ko negali..Nagi vaikinai

Paskaitykime K. Čukovskio eilėraštį „Sumišimas“. Pažymėkite tas eilutes, kurios apibūdina pokšto su degtukais rezultatą.

O lapės paėmė degtukus,

Eikime prie mėlynos jūros,

Mėlyna jūra nušvito.

Jūra liepsnoja,

Iš jūros išbėgo banginis:

„Ei, ugniagesiai, bėkite!

Pagalba, padėk!

Ilgas, ilgas krokodilas

Mėlyna jūra užgeso

Pyragai ir blynai,

Ir džiovintų grybų.

Atbėgo dvi vištos,

Laistoma iš statinės.

Plaukė du rausvai

Laistoma iš kaušelio.

Atbėgo varlytės,

Jie laistė iš vonios.

Užgesina, užgesina, neužgesina

Jie užpildo – nepripildo.

Tada įskrido drugelis,

Ji mostelėjo sparnais,

Jūra pradėjo gesti – ir užgeso.

Vaikinai, taip gali nutikti, jei imsite degtukus be leidimo.

Pokalbis apie turinį:

Ar lapės padarė gerą ar blogą, imdamos degtukus?

Blogai.

Kas negerai su eilute „Jie apšvietė mėlyną jūrą“?

Jūros negalima padegti.

Kas gali atitikti šviesą?

Viskas, išskyrus vandenį: stalas, drabužiai, namai ir kt.

Kaip tai vadinasi?

Ugnis.

Kokią žalą ugnis gali padaryti vaikams?

Jei jį sudeginsite, tai bus labai skausminga.

Kas gesina ugnį?

Ugniagesiai.

Ar galima užgesinti ugnį su pyragais ir blynais?

Tai draudžiama.

Ar drugelis gali užgesinti ugnį plakdamas sparnais?

Nr.

Kaip ugniagesiai gesina gaisrą?

Vanduo.

Ką daryti, kad išvengtumėte gaisro?

Neimk degtukų.

Ar jūs, vaikai, nesiimate degtukų?

ІІ. Mokytojo istorija:

Skaitome eilėraštį apie ugnį, kuriame viskas susimaišo. Dabar pasiklausykime, kaip gaisras kilo nuo mažo berniuko išdaigos.

Jis netyčia mušė degtuką

Ir aš nusideginau pirštus.

Kūdikis tik spėjo sušukti: „Ai“,

Kaip raudonasis gaidys

Užšoko ant užuolaidų per kilimą

Ir kambaryje kilo gaisras.

Pokalbis apie turinį:

Kodėl berniukas susidegino pirštus?

Nes žaidė su degtukais.

Kas yra raudonasis gaidys?

Tai ugnis.

Kaip šviesa iš mažo degtuko peraugo į ugnį?

Degantis degtukas padegė kilimą ir užuolaidas.

Ar jūs, vaikai, žinote, kad degtukų negalima imti žaisti?

Taip.

III.

Pedagogas:

Dabar išmokime šiuos žodžius:


Nelieskite degtuko, degtukas yra ugnis.

"Ugnis yra draugas, ugnis yra priešas"

1. Išmokykite vaikus kalbėti apie ugnies naudą ir kaip žmogus išmoko valdyti ugnį.

2. Įtvirtinti vaikų žinias apie tai, kas gali atsirasti dėl neatsargaus elgesio su ugnimi. Žinoti ir laikytis elgesio gaisro atveju taisyklių.

3. Skiepykite vaikams pagarbą ugniagesių darbui.

Metodinės technikos:

Žaidimas;

Vizualinis

Žodinis (mįslė, eilėraštis).

Įranga: Pavojaus ženklas, ugnies simbolis, pasaka „Ugnis draugas, ugnis priešas“, paveikslėlis su atvaizdu ugniagesių brigada

, rutulys, raudonos ir mėlynos juostelės, gesinimo įranga, šviesoforai (raudona - žalia, kortelė su pirmosios pagalbos nudegimui atvaizdu, Jaunųjų ugniagesių medalis.

Preliminarus darbas:

Ekskursija į gaisrinę, didaktinis žaidimas „Kam ko reikia“, L. Tolstojaus pasakojimo „Ugnies šunys“ skaitymas.

Žodyno darbas:

Ugniagesiai. Liepsnos, dūmai, putos, nudegimai.

Pamokos eiga

Mokytojas. Aš jums parodysiu vieną iš ženklų, o jūs turite pasakyti, kaip jis vadinasi. Teisingai, tai yra pavojaus ženklas. Dabar pažaiskime. Aš stovėsiu čia, o jūs įvardinsite kokį nors pavojų, su kuriuo žmogus susiduria gyvenime. Ir ateik pas mane po vieną. (Vaikai paeiliui išvardija: gaisras, žemės drebėjimas, avarija, potvynis, potvynis, nuodingi grybai, uogos, gyvūnai ir kt.). Teisingai. Su šiais pavojais žmogus gali susidurti gyvenime. O dabar aš jums pasakysiu mįslę apie vieną iš šių pavojų, o jūs pamėginsite ją atspėti:

Tai vos prisilietęs,

Paverčia malkas dūmais?

Kažkada buvo Ugnis. Jis buvo labai linksmas ir karštas. Ugnis vaikščiojo kur tik norėjo – per miškus, namus, kaimus. Ugnis savo kelyje nepagailėjo nė vieno ir buvo didžiausias visų gyvų dalykų priešas. Kodėl manote?

Vaikai. Jis viską sudegino.

Mokytojas. Ir tada vieną dieną pakeliui sutiko vyrą ir pasakė: „Nagi, Ugne, pamatuokime savo jėgas“. Ugnis atsako: „Kodėl, žmogau, ar gali palyginti savo jėgas su manimi“. Bet Žmogus reikalavo savęs, Ugnis sutiko. Taigi prasidėjo jų mūšis. Vyras priviliojo Ugnį prie upės ir šoko į vandenį. Vyriškis sugriebė liepsnas šlapia ranka ir norėjo jas užgesinti. Ugnis meldėsi: „Negesink manęs, žmogau, aš tau ištikimai tarnausiu“. Vyras jo pasigailėjo ir privertė tarnauti pačiam. Taip Ugnis pradėjo tarnauti Žmogui ir tapo jo draugu. Pasakyk man, vaikai, kam žmogui reikia ugnies?

Vaikai. Maistui ruošti. Sušilti, gali apšviesti, uždegti žvakę ir pan.

Mokytojas. Be ugnies žmonės niekada negalėtų keliauti žemėje ar keliauti jūromis. Ugnis veikia ir automobilio variklyje – benzinas dega ir paleidžia automobilį. Ugnis liepsnoja ir krosnyse, kitose krosnyse, ugnis iškepa stiklą, iš kurio pučiami gražūs stiklo gaminiai; Kosminė raketa skrenda aukštyn, palikdama ryškią liepsnos šviesą – tai dega raketos kuras. Tačiau kai ugnis patenka į mažų vaikų rankas, jis parodo savo charakterį, stengiasi nuo jų bėgti ir vaikščioti po namus, per mišką, per lauką.

Iš gero tarno ugnis gali virsti ugnimi alsuojančiu drakonu. Tada gali kilti bėdų. Pasakyk man, kas gali sukelti gaisrą?

Vaikai. Iš degtukų, neužgesintos cigaretės nuorūkos, neišjungtos dujinės viryklės ir elektros prietaisų.

Mokytojas. Kas gali užsidegti namuose, miške? (vaikų atsakymai). Kas dar pavojinga, be ugnies?

Vaikai. Dūmai – nuo ​​to galima užspringti.

Mokytojas. O dabar siūlau pažaisti. Žaidimas vadinasi „Nesuklysk“. Aš įvardinsiu daiktus, o jei šis objektas dega, pakelsite rankas aukštyn ir pavaizduosite liepsnas, o jei nedega, reikia nuleisti rankas. (Žodžiai: popierius, vinis, užuolaidos, šaukštas, sąsiuvinis, drabužiai, stalas, baldai, sausa žolė, lapai, benzinas, dažai, atsisėskite). Dabar pažaiskime žaidimą „Kryžius – klausimas“. Čia yra paslėptas paveikslas, jei atsakysime į visus klausimus, galėsime įvardyti, kas ten pavaizduota.

Klausimai vaikams:

1. Kaip vadinami žmonės, kurie gesina gaisrus ir gelbsti žmones bei namus nuo gaisro? (Ugniagesiai.)

2. Kam žmonėms reikalingas ugniagesių darbas? (Jie gesina gaisrus namuose, miškuose, gelbsti žmones, jų daiktus, namus.)

3. Koks jų darbas? (Sunku, bet įdomu, sunku, bet būtina žmonėms.)

4. Kokie turi būti ugniagesiai? (Stiprus, drąsus, patyręs, gudrus, drąsus, išradingas, ryžtingas.)

5. Kodėl jie turi būti stiprūs ir drąsūs? (Jie iškelia žmones iš ugnies, dirba ugnyje ir rūko.)

6. Kodėl ugniagesiai dėvi dujokaukes? (Kad galėtumėte kvėpuoti, kai yra dūmų.)

7. Kokiu numeriu skambina ugniagesiai? („01“)

8. Ką reikėtų pasakyti skambinant ugniagesiams? (Kas atsitiko ir tikslus namų adresas: gatvė, namo ir buto numeris.)

Mokytojas. Puiku, jie atsakė į visus klausimus, ir mes gavome nuotrauką - tai gaisrinis automobilis. Su juo galite greitai nuskubėti į laužą.

veržiasi kaip ugninė strėlė,

Į tolį lekia mašina.

Ir bet koks gaisras užlies

Drąsus būrys.

Dabar atsistok, žaisime su kamuoliu. Žaidimas vadinasi „Pagauk, mesk, iškart atsakyk“.

Kodėl gaisriniam automobiliui reikia sirenos? (Kad visi girdėtų ir duotų kelią.)

Kodėl gaisrinis automobilis raudonas? (Kad tai būtų matoma keliuose.)

Kodėl automobiliui reikalingos stumdomos kopėčios? (Norėdami pakilti į aukštus aukštus.)

Kaip vadinamos ilgos žarnos, naudojamos gaisrams gesinti? (Rankovės.)

Kaip gesinate benziną? (putos.)

Iš kur ugniagesiai gauti vandens, jei automobilyje pritrūksta vandens? (Šuliniuose, iš upės.)

Mokytojas. Puiku, o dabar žaisime lauko žaidimą „Ugnis – vanduo“. Vaikai su raudonu kaspinu yra ugnis, tie su mėlynu - vanduo. Vaikai su mėlyna spalva turi surinkti visas raudonas, simbolizuojančias ugnį, t.y. „užgesinti ugnį“ (žaidžiame 1-2 kartus). Tačiau ugnį gali užgesinti ne tik vanduo. Pažvelkite į šiuos daiktus (antklodę, kibirą vandens, kibirą smėlio, degtukus) ir pagalvokite, kam jie skirti? Jie reikalingi gaisrui gesinti. Raskite vieną papildomą elementą.

Vaikai. Tai degtukai, jie sukelia gaisrą ir nepadeda jo užgesinti.

Mokytojas. O taisykles, kaip elgtis gaisro metu, reikia žinoti. Mes juos konsoliduosime žaidime „Leidžiama – draudžiama“. Paimkite šviesoforą į rankas ir parodykite raudoną apskritimą, jei to negalima padaryti, ir žalią apskritimą, jei tai galima padaryti:

Gaisro atveju skambinkite priešgaisrinei tarnybai telefonu „01“;

Mesti degančius degtukus;

Rėkti ir kviesti suaugusiuosius pagalbos;

Likite kambaryje, kur kilo gaisras;

Gaisro metu atidarykite langus ir duris;

Uždenkite galvą, nosį ir burną drėgnu rankšluosčiu;

Paslėpti kampe, po spinta, po lova;

Palikti įjungtus elektros prietaisus be priežiūros;

Ropodami ar susikūprinę judėkite link išėjimo;

Gaisro metu apipilkite sienas ir grindis vandeniu;

naudotis liftu;

Nebijokite, visame kame pakluskite ugniagesiams;

Degančius elektros prietaisus gesinti vandeniu;

Paprašykite kaimynų pagalbos;

Jei įmanoma, stenkitės užgesinti ugnį;

Įjunkite dujas, elektros prietaisus, šviesas.

Mokytojas. Puiku, atsisėskite, paminėjote visas taisykles. Gaisras palieka baisų pėdsaką: vietoj miško, namas - pelenai, pelenai, apdegusios markės. Kaip žmogus kenčia nuo gaisro?

Vaikai. Jis nusidegina ir uždūsta nuo dūmų.

Mokytojas. Labai svarbu pirmiausia pateikti medicininė priežiūražmogui. Pažiūrėkite, ką daryti, jei šiek tiek nudegėte (rodoma nuotrauka). Turite atsiminti, kad gaisras nėra nelaimingas atsitikimas, o neteisingo elgesio rezultatas. Šiandien jūs sužinojote, kad ugnis mums gali būti ir draugas, ir priešas, bet vis tiek iš ugnies yra daugiau naudos nei žalos. Ugnis daro mūsų gyvenimą šiltesnį ir patogesnį. Noriu, kad būtumėte labai atsargūs su ugnimi, dėmesingi, atsiminkite pavojų, visada laikykitės taisyklių, ir bėdos jus praeis.
Pamokos santrauka vyresniųjų grupei: „Ugnis – draugas, ugnis – priešas“

6. Pasakojimas apie priešgaisrinės saugos taisykles.

7. Pokalbis apie tai, ką skaitote.

8. Paveikslėlių su siužetu gaisro tema tyrimas.

„Naudinga ugnis“ (trečioji diena)

1. Piešimas tema „Gaisrinės saugos taisyklės“.

2. Vaikų piešinių konkursas pagal pasaką „Ugnis ir debesų drambliai“.

3. Pasakų skaitymas „Kaip žmogus susidraugavo su ugnimi“, „Kaip ugnis vedė vandenį“.

4. Edukacinė pamoka „Ugnis – draugas“.

5. Skaitant L. Tolstojaus apsakymą „Ugniniai šunys“.

6. Vaikiško eilėraščio „Tili-bom, tili-bom“ išmokimas mintinai.

„Pavojinga ugnis“ (ketvirta diena)

1. Pokalbis apie elektros prietaisus, degtukus, žiebtuvėlius.

2. Didaktinis žaidimas"Gaisro priežastys".

3. Meninės raiškos meistrų atliekamos pasakos „Katino namas“ klausymas.

4. Pokalbis tema „Kas sukelia gaisrą“.

5. Patarlių ir priežodžių mokymasis.

6. Mįslių apie ugnį užminimas.

7. Eilėraščio „Ugnis“ skaitymas

8. Pristatome paslaugą „01“.

„Gaisrinės saugos taisyklės ikimokyklinio ugdymo įstaigose“ (penkta diena)

1. Ekskursija po darželį: susipažinimas su priešgaisrinės saugos kampeliu, perspėjimo sistema, evakuacijos maršrutais.

2. Žaidimai – varžybos.

3. S. Maršako pasakojimo „Dėdė Styopa“ skaitymas.

4. Piešimas tema „Pavojingi įrenginiai“.

5. Aplikacija „Match toys“.

„Gaisrinės saugos taisyklės namuose“ (šešta diena)

1. Praktinė pamoka „Kad nebūtų bėdų“.

2. Žiūrėkite vaizdo įrašą.

3. S. Ya kūrinio „Ugnis“ skaitymas.

„Gaisrinės saugos taisyklės miške“ (septintoji diena)

1. Iliustracijų nagrinėjimas „Nežaisk su ugnimi! “

2. Edukacinė pamoka „Stebuklas – medis“.

3. B. Židkovo kūrinio „Dūmai“ skaitymas.

4. Poezijos konkursas tema „Degtukai – ne žaislas vaikams“.

5. Žaidimas su Dunno „Drožiniai paveikslėliai“.

„Kas yra aptarnavimas priešgaisrinė sauga"(aštunta diena)

1. Pokalbis „Gyvenime visada yra vietos didvyriškiems poelgiams“.

2. Žiūrėti filmuką apie gaisrą ir ugniagesių darbą gelbėjant žmones (ištraukos iš TV laidų, žinios, su pranešimais apie gaisrą).

3. Didaktinis žaidimas „Pavadink paveikslėlį“.

„Ugnis literatūroje“ (devinta diena)

Mįslės:

Valgo viską -

Nevalgo pakankamai

Ir jis gers -

Miršta.

Kai tik išeinu -

Valgau ir valgau.

Bet jei valgysime -

Aš visiškai dingsiu.

1. Ugnis paveikslėliuose ir mįslėse (mįslės apie elektros prietaisus).

Paskutinė diena (dešimta diena)

1. Konsultacijos su tėvais tema „Bendravimo ABC“.

2. Laisvalaikis su vaikais ir tėvais „Ugnis – draugas, ugnis – priešas“.

3. Testavimas.

4. Evakuacijos mokymas. Mokymai: vaikų evakavimas iš pastato, darbo užmokesčio patikrinimas, ar tikrai yra evakuoti vaikai, patalpinti į tam skirtą vietą.

5. Didaktinis žaidimas „4 nelyginis“.

Programos:

Literatūra: 1. V. N. Volčkova, N. V. Stepanova „Pamokų konspektai darželio vyresniajai grupei. Kognityvinis vystymasis“. 2. V. N. Volčkova, N. V. Stepanova „Pamokų užrašai antroje jaunesniojoje darželio grupėje“. 3. V. A. Stepanovas „ABC mįslėse“. 4. Žurnalas „Vaikas darželyje“ 2006 Nr.6. 5. Žurnalas “Ikimokyklinis ugdymas” 2006 Nr.5. 6. Laikraštis Ikimokyklinis ugdymas» Nr.13 2008 m. 7. S. Ya Marshak „Ugnis“, „Nežinomo herojaus istorija“, „Katės namas“. 8. L. N. Tolstojus „Ugniniai šunys“. 9. B. Židkovas „Ugnis namuose“, „Dūmai“, „Ugnis“. 10. K. Čukovskis „Sumišimas“. 11. „Vieną kartą“, 2006 Nr.6. 12. „Kaip užtikrinti ikimokyklinio amžiaus vaikų saugumą“ pamokų užrašai. 13. N. P. Abaskalova „Saugumo ir gyvybės mokymo teorija ir metodika“ 2006 m. 14. T. P. Garnysheva „Gyvenimo sauga ikimokyklinukams“ nerasta!