Sarunas ar bērniem nav nekas liels. Ugunsdrošības saruna vecākiem bērniem


Klases stunda

"Ar uguni nevar jokot"

Mērķis: ieaudzināt skolēnos prasmes rūpīgi rīkoties ar uguni,

attīstīt prasmes, lai pārvarētu ugunsbīstamības situāciju .

KLASES DIZAINS: saukļi-lapiņas, audzēkņu radošie darbi uguns tēma izstādei.

“Neaiztieciet sērkociņus,

Sērkociņos ir uguns!”

"Lai nepatikšanas nenāktu uz mūsu māju,

Vienmēr esiet uzmanīgi ar uguni!

Pasākuma gaita

Bērni sēž puslokā, kura centrā atrodas neliels galdiņš ar sveci.

Mājas skolotāja:

Aiz loga ziemas vakars kļuva kluss. Viņš ir drūms un auksts. Un iedegsim sveci un skatīsimies uz uguni (sveci iededzina klases audzinātāja). Vaska pilieni plūst lēni un svarīgi. Plānā uguns ziedlapiņa trīc caurvējā. Viņš ir dzīvs – citādi, kāpēc gan viņam tik ļoti trīcēt? Tas satur spēcīgu spēku... (pauze).

Uguns ir ilggadējs cilvēka draugs, ar tās palīdzību tiek paveikts daudz noderīgu lietu. Tas uzticīgi kalpo cilvēkiem ikdienā un darbā.

Lasītājs 1: Jā, bez labas uguns

Jūs nevarat iztikt pat dienu.

Viņš ir mūsu uzticams draugs:

Aukstums dzen, tumsa dzen prom.

Viņš ir pretimnākoša liesma

Paceļ kā karogs.

Ikvienam ir vajadzīga laba uguns

Un par to slava viņam,

Kas sasilda puišu vakariņas?

Griez tēraudu

Un cep maizi.

Bet gadās, ka uguns no uzticama drauga pārvēršas par nežēlīgu ienaidnieku, dažu minūšu laikā iznīcinot daudzu gadu garumā radīto.

Lasītājs 2: Tas vienmēr ir savādāk,

Apbrīnojama uguns.

Tad neglīts ķildnieks,

Tas ir klusākais no klusajiem.

Tad viņš ir steidzīga čūska

Slīd pāri sausai mizai,

Tās pinkainās sarkanās krēpes

Rītausmā liesmo.

Lasītājs 3: Jā, ir dažādi uguns veidi -

Gaiši dzeltens, spilgti sarkans,

Zils vai zelts

Ļoti laipns,

Ļoti dusmīgs.

Mājas skolotāja: Jā, patiešām, uguns var būt labs un ļauns, bet tas ir atkarīgs no tevis un manis. Klausieties seno krievu leģendu "Divi uguni"

DIVAS GAISMAS

Vienā pagalmā tika iedegtas divas gaismas, un viņi sāka runāt viens ar otru.

"Ak, brāli, es šonedēļ došos pastaigāties," saka viens ugunsgrēks. "Es nodedzināšu visu māju un pagalmu, es neko neatstāšu."

Kāpēc nolēmāt aizvainot savus saimniekus? – otrs ir pārsteigts.

Tā es domāju, ka viņi paši mani aizvainoja. Mana dzīve ar viņiem ir slikta. Kā iekurt krāsni, viņi noteikti sastrīdas, kad viņi ieslēdz vakara gaismas, viņi atkal strīdas. Bet man tas nepatīk. Man patīk miers un klusums mājā. Un saimniece par mani nerūpējas: viņa mani slauka ar netīru slotu un neaizsedz līdz rītam.

Nu, dodieties pastaigā, ja esat gatavs. Tikai tas: mūsu ritenis atrodas jūsu pagalmā. Tāpēc neaiztiec viņu! Citādi mani saimnieki ir labi – mani izgaismos ar lūgšanu, bet ar labu vārdu nodzēsīs.

Pagāja nedēļa, un ciematā izcēlās ugunsgrēks. Nodega viena māja ar visām mantām. Tikai tajā pagalmā viņi pēc ugunsgrēka atrada kaimiņa koka riteni - tas gulēja neskarts.

Mājas skolotāja: Puiši, kurš ir vainīgs notikušajā? (skolēnu atbildes) Jā, tieši tā. Protams, notikušajā vainojami īpašnieki, kuri nepareizi rīkojās ar uguni.

Šodien tālāk klases stunda parunāsim par noteikumiem ugunsdrošība un ugunsgrēka cēloņi.

Vispirms veiksim iesildīšanos. Es uzdošu jautājumus, un, ja piekrītat vadītājam, jums jāatbild korī: "Tas esmu es, tas esmu es, tie ir visi mani draugi", ja nepiekrītat, klusējiet.

Kurš ir iecirtīgs un jautrs,

Ievērojot lojalitāti noteikumiem,

Vai aizsargāt savu mājas skolu no uguns?

Kurš aizdedzināja zāli pie mājas,

Es aizdedzinu nevajadzīgus atkritumus,

Dega drauga garāža

Un celtniecības žogs?

Kas ir kaimiņa bērni

Pagalmā skaidro

Ka spēlēšanās ar uguni nav bez iemesla

Beidzas ugunī?

(Tas esmu es, tas esmu es, tas ir visi mani draugi)

Kurš ložņā stūrī

Nodedzināja sveci bēniņos?

Vecais galds aizdegās

Viņš tik tikko aizgāja dzīvs.

Kas palīdz ugunsdzēsējiem?

Nepārkāpj noteikumus

Kurš ir piemērs visiem puišiem?

(Tas esmu es, tas esmu es, tas ir visi mani draugi)

Mājas skolotāja: Es redzu, ka jūs zināt, ka ir bīstami jokot ar uguni.

Ugunsgrēks! Pirms miljoniem gadu cilvēki iemācījās to iegūt. Tam bija ārkārtīgi liela nozīme – sildīja mūs aukstumā, palīdzēja dabūt un pagatavot ēdienu, pasargāja no savvaļas dzīvniekiem. Primitīvais cilvēks vispirms iemācījās saudzēt uguni. Pēc tam izvelciet to un pārvaldiet to. Bez uguns cilvēki ne tikai neizdzīvotu, bet arī nekļūtu par cilvēkiem vārda tiešajā nozīmē. Tomēr uguns bieži kļuva par briesmīgu ienaidnieku, iznīcinot burtiski visu savā ceļā, nodarot milzīgus postījumus un iznīcinot cilvēkus. Tas notika toreiz. Kad uguns izkļuva no cilvēka kontroles un paklausības, tā pārvērtās ugunī.

Uguns ir noteiktu materiālu nekontrolēta sadegšana. To pavada siltuma un dūmu izdalīšanās. Dedzinot, izdalās oglekļa dioksīds un citas vielas, kurām ir toksiska ietekme uz cilvēka ķermeni. Tāpēc ugunsgrēka laikā daudzi cilvēki mirst no saindēšanās ar degšanas produktiem. Lai novērstu ugunsgrēkus. Ir jāzina to rašanās iemesli.

Spēle "Saki vārdu"

Klases audzinātāja rokās tur balonus. Lasot kupejas, viņš pa vienam met skatītāju virzienā. Studentu ķeršana balons, jāpabeidz atbilde.

Šī bumba kāda iemesla dēļ ir jūsu rokās.

Agrāk. Ja būtu ugunsgrēks.

Signāla balons pacēlās augstu -

Izsauca ugunsdzēsējus, lai dzēstu uguni.

Kur cilvēki ir neuzmanīgi pret uguni,

Tur bumba pacelsies debesīs.

Mums vienmēr būs draudi...

(dusmīga uguns)

Viens, divi, trīs, četri -

Kurš deg...( dzīvoklī)?

Pēkšņi pacēlās dūmu stabs.

Kurš to neizslēdza … (dzelzs)?

Reizē nodega galds un skapis.

Kurš izžāvējis drēbes...( gāze)?

Uguns stabs pārņēma bēniņus.

Kas ir spēles...( apgaismots)?

Uguns izplatījās pagalmā.

Kurš tur sadedzis? … (uguns)?

Liesma ielēca lapotnēs.

Kurš dega mājā...( zāle)?

Atcerieties katru pilsoni

Šis numurs …(01)

Es redzēju dūmus - nežāvāties

Un ugunsdzēsēji ... (zvanīt)

Klases audzinātāja: Ugunsgrēkiem ir daudz iemeslu. Bērni bieži aizdedzina uguni pie ēkām. Viņi aizdedzināja atkritumu tvertnes, vecu zāli un papeļu pūkas. Viņi spēlē ar sērkociņiem.

Turklāt tas notiek, kad puiši... Nolēmuši izklaidēties, viņi izsauc numuru ugunsdzēsības dienests un sniedz dežurējošajam dispečeram nepatiesu informāciju par ugunsgrēku. Šādi “draiskuļi” neaizdomājas par to, ka šobrīd viņiem ļoti nepieciešama ugunsdzēsēju palīdzība citur.

Klases audzinātāja: Radošais uzdevums saucas “Stāstu konkurss”. Jāizdomā pasakas beigas “Mačs ir mazs un liela uguns»

Kādreiz bija sērkociņš, mazais sērkociņš. Viņa gulēja kopā ar savām dvīņu māsām nelielā sērkociņu kastītē. Visām māsām bija identiskas brūnas galvas, kurās bija maģisks spēks. Ja berzēsi galvu pa mājas melno pusi, uzliesmos gaisma. Viņi ar to ļoti lepojās: galu galā cilvēkiem patiešām ir vajadzīga uguns.

Kādu dienu piecus gadus vecā Dimas māte izgāja no mājām un atstāja zēnu vienu. Un aizmirsu noslēpt sērkociņus... (bērnu atbildes).

Labi darīts.

Mājas skolotāja:

Es domāju, ka jūs labi atceraties visu, par ko mēs tikko runājām. Un mēs to tagad pārbaudīsim. Spēlēsim spēli "Cause Relay Race".

Puiši viens otram nodod zizli ugunsdzēšamo aparāta formā un nosauc ugunsgrēka cēloni.(neuzmanīga rīcība ar uguni; bērnu palaidnība ar uguni; ugunsdrošības noteikumu pārkāpšana, izmantojot elektroierīces, gāzi, plītis; zibens, dedzināšana).

Klases audzinātāja: Atcerieties bērnus

Tādi ir noteikumi.

    Kāpēc ugunsdzēsības dienesta numurs ir “01”? ( Vienkāršs skaitlis: viegli atcerēties; īss, un ugunsgrēka laikā katra sekunde ir svarīga; to var viegli ierakstīt tumsā).

    Kas jādara, izejot no dzīvokļa, lai neizceltos ugunsgrēks? ( Izslēdziet gaismas; izslēgt elektriskās ierīces; slēpt sērkociņus no maziem bērniem ).

    Nosauciet ugunsdzēšanas līdzekļus. ( Ūdens; smiltis; Zeme; murgs; azbesta sega; ugunsdzēšamie aparāti.)

Lai atceras katrs pilsonis!

Ugunsdzēsības numurs - nulle-viens !

Puiši, šo noteikumu ievērošana palīdzēs saglabāt cilvēku dzīvību un veselību.


GKU SO KK

Starominska sociālās rehabilitācijas centrs

nepilngadīgajiem "VESTA"
“Šī spēle ir maza”

skolotājs

Belozora Jeļena Nikolajevna

Lasot dzejoli: “Šis mazais putniņš”
Mērķis: Mudiniet bērnus saprast sērkociņu mērķi mājā, izskaidrojiet viņu briesmas, ja tie nonāk neuzmanīga, bezatbildīga cilvēka rokās, un iepazīstiniet viņus ar sērkociņu izraisīto katastrofu reprodukcijām.

Ieguvumi: sērkociņu kastes, tematiskas gleznas.

Nodarbības gaita.

Pedagogs:
Mēs zinām, bērni, ka uguns var izraisīt lielas nelaimes, ja ļauj uzliesmot. Tas iznīcina mājas, ēkas, meža zemes un labības klajas.
Pedagogs:


  1. Kas izraisa ugunsgrēkus?
No zibens, no dzirksteles, no nenodzēstas cigaretes, no nenodzēsta sērkociņa.

  1. Paskaties uz šo attēlu. Ko jūs uz tā redzat?
Šeit ir redzams ugunsgrēks. Māja deg.

  1. Kāpēc, jūsuprāt, izcēlās ugunsgrēks?

  2. Vai varbūt kāds no bērniem paņēma sērkociņus un mēģināja tos aizdedzināt.

  3. Vai jūs zināt, kā aizdedzināt sērkociņus?

  4. Kam tētis vai mamma iemācīja lietot sērkociņus?

  5. Nu, parādiet man, kā to apgaismot?
Nav nepieciešams steigties. Sērkociņš jātur tā, lai iedegoties neapdedzinātu pirkstus. Pretējā gadījumā jums tas ir jāizmet, kad tas vēl nav izdzisis.

  1. Pie kā tas varētu novest?

  2. Tieši tā, tas var izraisīt ugunsgrēku.

Pedagogs:

Tāpat kā Jeļenas Khorinskas rakstītajā dzejolī.

Klausieties stāstu, ko palaida nerātnais puika Vova:

Mazs putns

Vai varam iekurt uguni?
Nav ko glābt skaidas
Spēlēsim un tad
Izslēgsim visu un aiziesim...
Vova ātri iesita maču,
Un liesma plīvoja kā putns,
Saritināts ar sarkanām skaidām,
Tas auļoja un aizgāja.
Pūta vējš - un caur skaidām,
Pa dēļiem, pa vannām,
Uguns izplatījās pa malku...
Vairāk liesmas, lielāka liesma!
"Ak, es baidos, ka mēs sevi sadedzināsim ...
Un puiši dara visu iespējamo
Steidzies un bēg...

Istaba pilna ar dūmiem,
Uz grīdas pie akumulatora
Meitene raud viena
Raud žēlīgi un smalki,
Apkārt plosās liesmas...
Komandieris satvēra bērnu
Rāpo pa ceļu...
Šeit viņš uzplaiksnīja uz balkona,
Es to nēsāju uzmanīgi...
Apdedzis, apdedzis
Viņš izvilka Tomu no uguns... .

Pedagogs:

Ugunsdzēsējiem bija daudz jāstrādā, lai tiktu galā ar ugunsgrēku.

Bet māja joprojām bija bojāta.

Un viss no kā?

Pareizi, puiši nevar spēlēt ar sērkociņiem. Labi atcerieties:

Sērkociņš augumā nav liels,
Neskatieties uz to, ko viņi saka
Šis mazais mačs
Var nodarīt daudz ļauna
Stingri atcerieties, draugi,

Ka nevar spēlēties ar uguni.

Es darbība.

Uvertīra.
(Raidījuma vadītāji aiziet ugunsdzēsēju kostīmos. Viņiem galvā ir ķiveres, iespējams, ģērbušies kombinezonā)
Raidījuma vadītāju dziesma (a la march)
I. Te atkal kāds joko ar uguni,
Kāds cīnās ar oglekļa monoksīdu,
Tāpēc ne pa nakti, ne pa dienu
Drosmīgajiem ugunsdzēsējiem nav miera.
II. Mēs vienmēr steigsimies palīgā,
Ja mēs pēkšņi pamanām ļaunu gaismu,
Ja kaut kur notiek nepatikšanas,
Ja bērniem kaut kur draud briesmas.
Ved. 1:
Paskaties, nāk bērni! Sveiki!
Ved. 2:
Vai tev te gadījās ugunsgrēks? Labi.
Ved. 1:
Lieliski! Un tad mēs to redzējām! Mēs to redzējām!!!
Ved. 3:
Lieciet mierā! Tātad, mazliet atpūtīsimies un tad turpināsim...
Ved. 1:
Nu kāpēc tu esi tik dusmīgs?
Ved. 2:
Jā, viņš piecēlās uz nepareizās kājas!
Ved. 3: (apvainojas un aiziet.)
Ved. 1:
Klausieties, pastāstīsim bērniem stāstu, kamēr mēs šeit sēdēsim un atpūšamies?
Ved.1:
Tieši tā. Parunāsim par Vitju?
Ved. 2:
Nē, par uguni!
Viņi strīdas.
Ved. 3:
Beidz runāt! Celies un atkārtosim ugunsdrošības noteikumus! Pirmais noteikums: ugunsgrēku ir vieglāk novērst, nekā to dzēst.
Prezentētāji atkārto.
Ved. 3:
Otrais noteikums... (Pasaka noteikumu un aiziet)
Ved. 1: (bērniem)
Es gribu jums pateikt...
Ved. 2:
Nē, es gribu jums pateikt.
Viņi strīdas.
Ved. 1:
Pastāsti man.
Ved. 2:
Es gribu jums pastāstīt par
Kas notika ar Viteu?
Kad vecāki aizgāja.
Ved. 1:
Kas notika ar Vitju?
Mājas numurs ir 25.
Kopā
Tomēr labāk to parādīt.
(vadītāji aiziet, Vitja izskrien)
Vitja:
Urā!!! Beidzot mamma un tētis aizgāja! Brīvība!
Vitja dziesma.
I. Visi zina, visi zina
Visi zina, kāpēc
Ļoti ļoti interesanti
Paliec viens
II. Grieties uz paklāja,
Skaļi kliedz dziesmu
Un tajā pašā laikā nebaidieties,
Ka viņi lūgs tevi apklust.
III. Jūs varat droši taisīt sejas,
Zīmēt uz tapetes,
Un uz garāmgājēju galvām
Ielejiet ūdeni no augšas.
(atkārtojiet 1. pantu)
(Vitja aizbēg)
Ved. 1:
Nu, ne bērns,
Un mazais velniņš!
Ved. 2:
Nesaprotu kā tas ir iespējams...
Ļaujiet gandrīz no šūpuļa,
Paliec viens.
Ved. 1:
Kāpēc vienatnē?
Neticiet viņam!
Viņš neteica patiesību
Labāk skaties pats:
Palika mājās ar Vitju...
Viņa uzticīgais zoss Danils.
Ved. 2:
Ja nav vecāku,
Viņš skatās Vitju.
Tad viņš vāra putru,
Viņš cep kartupeļus
Tad viņš slauka
Tad viņš skaļi lasa.
Ved. 1:
Ko gan zoss varēja lasīt?!
Ved. 2:
Jā, un jūs varat teikt tā:
Nebija uzmanīgāks
Skolotāja pasaulē.
Lūk!
(Parādās zoss)
Zoss:
Kāpēc jābrīnās? Parastā mācītā zoss. Protams, visi domā, ja ir zoss, tad tā ir vai nu kauslis, kā kaut kāds gailis, vai stulbs, kā pingvīns. Bet es tāda neesmu! Piemēram, man patīk lasīt. Vai jums tas patīk? (auditorijai) Labi darīts!
(mūzika, dziesma)
Zoss dziesma.
I. Tas ir apkaunojoši un apkaunojoši -
Neprot lasīt
Bet par šo, bez šaubām
Jums jāzina burti.
II. Es, protams, izmantojot sevi kā piemēru,
Es neuzdrošinos derēt
Bet lasīju veiksmīgi
Pat ja tā ir tikai zoss.
(pēc dziesmas)
Kāpēc es dziedu? Kur ir mana mīļā palāta? Kā vienmēr, viņš slēpās no manis. (Vitja skatās un ķiķina) Un tā katru rītu... Nu jāskatās. (Uz zāli) Vai esat redzējuši, kur viņš ir?
(paslēpes spēle ar Vitju, kad viņš to atradis):
Zoss:
Pietiek, spēle beigusies! no rīta mani ietina!
Vitja:
Un es lēkšu
Un sper kājas
Kā šis!
(rāda, ka Zoss neprātīgi uz viņu skatās)
Vitja:
Nestāvi kā ēzelis!
Atkārtojiet pēc manis, tas arī viss!
(mūzika, jautra deja)
Zoss: (pēc dejas, bez elpas)
Eww! Nu pietiks! Nu pagaidi!
Kā es varu tikt galā ar jums?
Pacietībai ir robeža!
Vitja:
Kas par garlaicību! Man tas ir apnicis!
(Zoss aizvainota aiziet. Vitja paliek viena)
Vitja:
Aiziet, aiziet! Beidzot aizgāja. Un tas arī nav priekš viņa... Tātad... Kāpēc tu kaut ko tādu izdomātu? Par ko tur domāt?
2 Vitjas dziesma.
I. Es sākšu spēlēt trikus,
Sākšu spēlēties
Es ieiešu virtuvē un bufetē.
Un es ēdīšu 10 uzreiz,
Vai varbūt 20
Vai varbūt 40 konfektes!
II. Es iešu uz bufeti
Tik gudrs un drosmīgs
Kamēr zoss tur guļ
Es atradīšu kādu konfekti!
Galu galā tas tā nav:
Bērns sēž izsalcis!
(Skrien uz virtuvi. Pārkārtošanās uz virtuvi.)

II cēliens.
(Virtuvē: gāzes plīts, tējkanna, redzama rozete, atverams un aizvērts logs, ķeblītis vai krēsls)
Iznāk 3 prezentācijas. Pēc tam viņi atskaņos šos vienumus.
Ved. 1:
Vai jūs dzirdējāt? Viņš devās meklēt konfektes...
Ved. 2:
Kā būtu, ja mēs atrastu visas konfektes un ēstu paši?!
Ved. 3:
Noliec malā konfektes! Vai esat aizmirsuši, ka mēs stāstām par Vitju un Zosi?
Vai dzirdat plīts čīkstam?
Plīts: Tra-ta-ta-ta, tra-ta-ta
Esmu jauka veca dāma
Un virtuve ir galvenā.
Es varu kalpot simts gadus
Un kalpo saimniekiem
Bez manis tas ir kā bez ēdiena -
Ne šeit, ne tur.
Tējkanna:
Beidz čīkstēt!
Cik ilgi es varu tevi paciest?
Tu stāvi zem manis
Un atkal čīkst!
Paskaties uz dzelzi:
Pat uzpūties kā tītars,
Bet viņš klusē vismaz!
Dzelzs:
Jūs zvērat kā dzīvnieki.
Es kūpoju no sašutuma
No šādas ārstēšanas
Es labāk izgludinu drēbes
Es joprojām nevaru ar tevi saprasties.
Tējkanna:
Beidz vaimanāt!
Un neaiztieciet veļu!
Plāksne:
Simts gadus grieziet apkārt apakšveļā
Bez plīts neiztikt!
Nekad!
Rozete: (mirkšķina acis):
Kas tas par muļķībām!
Bez manis tu neesi nekur.
Tev ar mani jāsadzīvo,
Citādi, kā var gludināt?
Jums būs auksti
Labs ne par ko.
Plāksne:
Tu, dārgā rozete,
Baigā koķete
Tu šeit šauj ar acīm,
Un baro mūs ar pasakām.
Kontaktligzda:
Jā, koķete. Nu ko?
Es esmu daudz jaunāks par tevi!
Tējkanna:
Beidz trokšņot!
Nu cik ilgi es tevi varu paciest!
Tā es saņemu savu svilpi -
Jūs saņemsiet elektriskās strāvas triecienu.
Un es svilpos skaļāk
Piens kļūs skābs!
Kurš no jums ir priekšnieks?!
Tējkanna! Tējkanna! Tējkanna!
(Pēkšņi izlec sērkociņš)
Atbilstība:
Kādas muļķības?
Es esmu svarīgāks par tevi
Tējkanna:
Jūs? Svarīgāks? Nu lūk!
Atbilstība:
Neskatieties, cik tas ir mazs.
Melna galva
Viss deg gudri!
Plāksne:
Kas tā par distrofiju????
Atbilstība:
Sakrīt! Mačs nav liels!
Nāc, visi sēdiet klusi!
Es labāk gaidīšu Vitju.
Draudzēsimies ar viņu,
Skatieties paši!
(Aktieri, kas spēlēja objektus, aiziet. Uz skatuves parādās Vitja)
Vitja:
Kaut kur, kaut kur, kaut kur
Konfektes bija paslēptas
(sāk meklēt)
Zoss: (kautrīgi skatās)
Varbūt ēst nedaudz
Cepti kartupeļi?
(Vitja kaut ko met Zosam, viņš paslēpjas un skatās no otras puses)
- Varbūt tad tu
Vai vēlaties apēst salātus?
Vitja:
Ej prom, nejaukā zoss!
Es to izdomāšu bez tevis!
(sev) Viņi māca, viņi māca,
Uzsildīšu sev tēju.
(Nobiedē Zosi, viņš slēpjas)
Zoss: (skatās no otras puses)
Vitja, es šeit atradu grāmatu. Interesanti! Tā saka, ka bērni...
Vitja: (pārtraucot)
Kas-o? Ha ha ha! Es arī ugunsdzēsējs ir atrasts!
Zoss:
Starp citu, pareizi teikt, ka tas nav "ugunsdzēsējs", bet gan "ugunsdzēsējs". Jā, ko jūs tur meklējat?
Vitja:
Sērkociņi!
Zoss: (satraukta)
Sērkociņi? Bet šeit ir rakstīts (viņš kustina spārnu pār grāmatu), ka bērni nekādā gadījumā nedrīkst spēlēties ar sērkociņiem. Tas nenoved pie laba. Jūs joprojām esat pārāk jauns, lai izmantotu gāzi.

Vitja:
Ahh... Tātad, tas nozīmē, ka jūs domājat, ka esmu atkal mazs, vai ne? Es neko nevaru izdarīt, es neko nevaru darīt? Vai jūs domājat, ka es nevaru tikt galā bez jums? Starp citu, man jau ir seši gadi. Ej ārā no mūsu dzīvokļa, es varu iztikt bez aukles!
Zoss:
Kā tu aizbrauc? vispār?
Vitja:
Jā, absolūti! Un grāmatu var paņemt kā suvenīru!
Zoss:
Nu... (nopūšas, gandrīz raudot) Acīmredzot es esmu slikts skolotājs... (noliek grāmatu savā paspārnē, nomākts, aiziet)
Vitja: (skatoties uz Zosu)
Nu labi! Tātad... Ne šeit... Arī ne šeit... Kur ir šie sērkociņi? Viņš droši vien kaut kur paslēpa zoss gaļu. Nu labi, es iešu un paskatīšos istabās (atstāj)
(Iznāk vadītājs)
1. prezentētājs: (seko Vitjai)
Kas te notiks bez Zoss?
2. prezentētājs:
Galvenais, neesi gļēvulis!
3. prezentētājs:
Spēle ir droši paslēpta,
Mēs varam turpināt stāstu
Plāksne:
Tra-ta-ta-ta, tra-ta-ta-ta,
Mana sirds ir nedaudz smaga...
Kā mēs tiksim galā bez Zoss?
Vitai nevar uzticēties.
Es jūtos slikti...
It kā neatradu saderību!...
Ir bail palikt kopā ar viņu
Es varētu eksplodēt.
Dzelzs:
Godīgi sakot, man ir bail...
Es smēķēšu no bailēm
Nu pēc tam pavisam drīz
Galds un aizkari iedegsies
Būs karsti, un tad...
Tējkanna:
Būs zupa tev un tavam kaķim!
Plāksne:
Ak, negaidiet neko labu no Vitjas.
Tējkanna:
Aizveries! Nečīkst!
Viņi sāka murmināt - viņi nevarēja to apturēt!
Mums kaut kas jādara!
Plāksne:
Nu, padomājiet - es čīkstu,
Es to domāju,
Ja nu viņš atrod šo sakritību!
Šis distrofiskais mačs!
Atbilstība:
Kāpēc meklēt mani?
Es atkal esmu ar tevi!
Plāksne:
Oho-ho! Kur tu esi, tējkanna?!
Ja tu tiešām esi boss...
Tātad jūs jautājat viņai -
Nerādi sevi Vitai.
Tējkanna:
Sakrīt! Paslēpies! Mēs jums lūdzam!
Atbilstība: (uznirstošs)
Un nedomā tā, garš deguns!
Ko, biksītes? Vai tev ir bail?
Un tad, lūk, tu biji augstprātīgs!
Kāpēc tu klusē? Vai tu klusē?
Tas ir tas pats! (Vitjas balss)
Un šeit ir Vitja!
(Vitya ienāk)
Vitja:
Es apskatīju visu dzīvokli un pat nevarēju atrast atbilstošo...
(apsēžas, skumji) Kaut kas ir garlaicīgs...
Match: (iznāk no slēpņa)
Dzeguze! Sveiki! Šeit es esmu!
Vitja:
Kas tu esi?
Atbilstība:
Neliels mačs, klātienē!
Mača dziesma.
Ja vajadzēs, palīdzēšu,
Visu, ko vēlaties, es to aizdedzināšu
Vairāk jautrības ar uguni
Parunājiet par šo un to
Koris: No šī brīža tu un es -
Krūšu draugi!
Tu un es, tu un es - dziediet kopā
Nešķirami draugi.
Atbilstība:
Nu, ātri iededziet gāzi
Mums te būs brīvdienas!
Vitja to dara.

Atbilstība:
Labi darīts, tagad uzlieciet tējkannu uz plīts.
Atbilstība:
Pareizi! Vai vari izgludināt savu kreklu? (Vitja vilcinās) Nu, šis ir tik vienkārši. Pievienojiet gludekli un gludekli!
Vitjas un Spičkas dziesma.
I. Mamma būs ļoti pārsteigta
Noteikti teiks:
"Ak, kāds mums ir dēls
Kļuva neatkarīga"
II. Tētis teiks: “Kāds puisis!
Vienkārši brīnišķīgi.
Viņš gatavo, viņš planē,
Viņš ir tik čakls!”
Viņi aiziet kopā ar sērkociņu. Var dzirdēt, kā tējkanna svilpo.
Parādās prezentētājs
Ved.:
Dusmīgā tējkanna vārās!
Visu priekšnieku priekšnieks!
Un viņš piepildīja gāzi ar ūdeni,
Tā rezultātā gāze pazuda!
(Pēc šiem vārdiem viņš nošņauc)
Kaut kas dīvaini smaržoja... (apstaigā visu virtuvi, pieiet pie plīts) Šķiet, ka tas ir no šejienes. Paskaties – mums gāze ir ieslēgta, bet uguns nav! Tātad, kas ir jādara? Pareizi, izslēdziet to, pretējā gadījumā tas var eksplodēt. (zvana bērnam no auditorijas, kurš izslēdz gāzi)
Vai tu uzlēji ūdeni uz uguns?
Ātri izslēdziet gāzi!
Būsi satraukts
Jūs varat saindēties!
Ved.:
Gāzi noslēdzām, bet smaka palika.
Ja mājā jūtama gāzes smaka,
Nekavējoties atveriet logu!
Tātad, tagad jums ir jāizvēdina virtuve, jāatver visi logi un durvis. Atcerieties, puiši - nekādā gadījumā neieslēdziet gaismu un nekuriniet uguni!
(klepo un aizbēg)
Parādās Vitja.
Vitja:
Sakrīt! kur tu esi? Nāc šurp - spēlēsim. (Ieraugot kūpošu gludekli - bailēs - Match) Šķiet, ka gludeklis deg...
Atbilstība:
Nu, man jāiet, mans jaunais draugs.
Vitja:
Cik pulkstenis? Kā ar mani?

Atbilstība:
Man jāiet, man jāiet.... - aizbēg
Vitja: (bailēs skraida pa virtuvi)
Māte! Ko es esmu izdarījis!
Kur tu esi, mans draugs Danil?
(raud, kliedz pa logu "Dani-il, Dani-il!")
Viņš nekur nav atrodams, pazudis...
Mums jāpaslēpjas zem galda.
(Ieskrien sērkociņš, noliek melnas un sarkanas lupatas)
Sērkociņš (dzelzs):
Ko, mans dārgais, tev trūkst elpas?
Beidzot aizdegās!
Ar ko tu tagad sapratīsies?
Un kuru tu samīļosi?
Atbilstība: (tējkanna, plīts)
Nu, kurš no mums ir svarīgāks?
Tas arī viss! Tu būsi gudrāks!
Viss noteikti sadegs...
Tas ir izdarīts! Čau!
(pazūd)
Vitja zem galda kliedz: "Dani-il, Dani-il!"
Danils:
Ai-ā-ā! Ak, ak, ak!
Kur ir mans nabaga zēns?
(skatītāji atbild)
Vitja: (kliedz no galda)
Mans uzticīgais draugs, piedod man!
Glāb mani no nepatikšanām!
Zoss: (izvelk no galda apakšas)
Savelciet sevi kopā, -
Nebaidies, nekliedz,
Un četrrāpus rāpties uz durvju pusi!
Vitja: (šņukst):
Kāpēc četrrāpus?
Danils:
Jā, jo dūmi ir daudz bīstamāki par uguni! Un zemāk ir mazāk dūmu! Es to visu izlasīju tajā gudrajā grāmatā.
Vitja:
Ei, Danil, paskaties - uguns!
Zoss:
Dodieties drošībā! Viss skaidrs! Gludeklis izdega cauri audumam un aizdegās. Pirmkārt, jums tas ir jāatvieno no kontaktligzdas. Vienreiz! Un uguns dzēšana ir divi!
Es to laistīšu ar ūdeni
Galu galā uguns šeit nav liels!
(Ūdeni no lejkannas). - Kaut kas nedarbojas...
Vitja:
Varbūt acetons?
Zoss:
Nē!
Vitja:
Kā ar Ķelni?
Zoss:
Nē!
Vitja:
Viņš arī ir kā ūdens!
Zoss:
Ak, tev ir nepatikšanas, nepatikšanas!
Ja izsmidzināt acetonu,
Un tad Ķelne -
Tad viss apkārt uzliesmos liesmās!
(Līderi ķiverēs uzmanās)
Vēdas I:
Kā tas ir tik Danil!
Es aizmirsu numuru 01!
Vēdas II:
Kad nāk nepatikšanas,
Zvaniet ātri!
Vēdas I:
Ko darīt, ja tev nav telefona?...
Vēdas II:
Zvaniet cilvēkiem no balkona!
(Danils skrien pie telefona).
Zoss:
Sveiki! Sveiki! Mēs degam!
Ved I
Norādiet precīzu savu adresi: iela, mājas un dzīvokļa numurs!
Zoss:
Stroiteley iela, korpuss 25, dzīvoklis 5!
Vēdas II:
Kurš zvana?
Zoss:
Zoss Danil!
Vēdas: (kopā)
Ejam!
(Pazust) (Pēc dažām sekundēm tālumā atskan sirēna un ugunsdzēsēji uzskrien uz skatuves ar ugunsdzēšamajiem aparātiem).
Vēdas: (kopā)
Ir pagājušas nepilnas trīs minūtes
Šeit kā ugunsdzēsēju komanda!
Vēdas I (Danilo un Vita):
Nu kāpēc tu te sēdi?!
Paceliet Vitju gaisā!
(Zoss aizved Vitju). (Ved. sāk dzēst uguni).
Vēdas: (kopā)
Dzēsim liesmu ar siltumu!..
Tātad uguns nav!
(Ienāk galvenais ugunsdzēsējs, viņš izved Vitju).
Ved. 3:
Redziet, bērni, kas var notikt tikai viena maza sērkociņa dēļ...
Vēdas I:
Tā notika ar Vitju
Būvnieku ielā!
Vēdas II:
Lūk, kas notika ar Vitju,
Kad vecāki aizgāja!
Vitja:
Es neaizmirsīšu šo dienu!
Es tagad būšu ugunsdzēsējs!

Noslēguma dziesma.
es
Uz grīdas nokrita ogle,
Dedzis cauri koka grīdai!
Neskaties, negaidi, nestāvi,
Un piepildiet to ar... (ūdeni!)
II
Kļuva karsts, ja pēkšņi
Elektriskais gludeklis,
Kas jums, bērni, jādara?
Izņemiet kontaktdakšu no... (kontaktligzdas!)
III
Kurš nav uzmanīgs ar uguni?
Pastāv ugunsgrēka risks!
Bērni atceras
Par ko nevar jokot...(ar uguni!)

Ugunsdrošības izklaide vidējai grupai “Šis mazais sērkociņš”.

Mērķi :

Attīstīt bērnu zināšanas par ugunsdrošības noteikumiem.
Sniedziet bērniem priekšstatu par uguns priekšrocībām un briesmām.
Attīstiet jēdzienu vienmēr būt uzmanīgiem ar uguni.
Izziņa, lasīšana daiļliteratūra, produktīva darbība

Priekšdarbi : Skatīties pasaku "Kaķu māja" S. M. Maršaks, iegaumējot sakāmvārdus un dzejoļus par uguni, aplūkojot albumu "Noteikumiugunsdrošība» , s/r spēle “Ugunsdzēsēji”.

Izklaides materiāli: Demonstrācijas materiāls "Nespēlējies ar uguni", sērkociņi, rotaļlietas (piramīda, lelle, automašīna), kaķis - pārsteiguma brīdis.

Audzinātāja :
Puiši, vai jums ir labs garastāvoklis? Tad pasmaidīsim viens otram.
"Saņemsim cieši rokās un uzsmaidīsim viens otram." Es tev uzsmaidīju, un tu uzsmaidīji viens otram, lai tev un man būtu labs garastāvoklis visu dienu.
Audzinātāja :
Puiši, šodien mēs ar jums runāsim par uguni. Katrā mājā ir ugunsgrēks.
- Kur es to varu dabūt? (sērkociņi , šķiltavas)
- Kāpēc taisīt uguni? (Lai uzturētu siltumu, gatavotu ēdienu, dedzinātu atkritumus, grilētu)
– Kas jāliek ugunī, lai tā deg? (Spieķi, zari, malka, lapas, sausa zāle, papīrs)

"Sakāmvārdi"

- Neaiztieciet sērkociņus, Vatbilst uguns !

- Mačs nav liels, un uguns ir milzu.
-Nejoko ar uguni - tu apdegsi.

-Asarasuguns nav nodzēsts

Audzinātāja :
Mūsu dzīvokļos, puiši, ir daudz priekšmetu, kas var viegli aizdegties, tāpēc visiem pieaugušajiem un bērniem jābūt ļoti uzmanīgiem ar uguni. Ugunsgrēki ir ļoti bīstami. Mēbeles, drēbes, rotaļlietas un pat cilvēki var sadegt lielā ugunsgrēkā.

Puiši, ja notiek kaut kas slikts - ugunsgrēks, kam mums zvanīt? (INugunsdzēsības dienests)

Kāds numurs? (01)
Bērns:
Katrs pilsonis zina
Ugunsgrēka gadījumā, ugunsgrēka gadījumā
Rekrutēšana "01"
Pedagogs:
- Kā sauc mašīnu, kas dzēš ugunsgrēkus? ( ugunsdzēsēju mašīna)
– Ar ko ugunsdzēsēju mašīna atšķiras no citām automašīnām, kad tā brauc pa ielu? (tas ir sarkans, ar kāpnēm, iet ātri, skan serēna)
- Kā izklausās serēna? (Ak, o, oi)
-Kā jūs saucat cilvēkus, kas dzēš ugunsgrēkus? (ugunsdzēsēji)
Un tagad es jums nolasīšu fragmentu no pasakas "Kaķu māja"

Saimniece un Vasilijs,
Ūsains vecs kaķis
Drīzumā netiks veikts
Kaimiņi līdz vārtiem.
Vārds pa vārdam -
Un atkal saruna
Un mājās pie plīts
caur paklāju dega uguns...
Kaķis Vasilijs ir atgriezies
Un kaķis viņam seko -
Un pēkšņi viņi sāka kliegt:
-Uguns, degšana, degšana.
Ar avāriju, klikšķi un pērkonu
Jaunajā mājā izcēlās ugunsgrēks,
Paskatās apkārt
Pavicinot savu sarkano piedurkni.
Tili bom, Tili bom,
Aizdegās kaķa māja,
Cālis skrien ar spaini,
Gailis ar krūzi
Zirgs ar laternu
Pelēks zaķis ar lapiņu
Un suns ar slotu.
Reiz, vienreiz uguns nodzisa.
Audzinātāja : Tā, puiši, notika, kad ugunsgrēks tika atstāts bez uzraudzības.
Pārsteiguma brīdis(klauvēt pie durvīm)
Ienāk kaķis, sasveicinās ar bērniem, raud un paliek bez mājas.
Pedagogs:
- Puiši, paskatieties, kas šodien ieradās pie mums ciemos.
Kaķis - viņa atnesa rotaļlietas ( piramīda, lelle, mašīna, sērkociņi).
- Puiši, vai sērkociņi ir rotaļlieta?
-Ai, kastē kāds čīkst? Kas tas ir? (sērkociņi).
Cik interesanti. Sērkociņi kaut ko saka. Matches saka, ka vēlas ar mums runāt. Viņa iesaka tās aizdedzināt, kad sadegs, visiem būs silti un priecīgi. (Iededz sērkociņu.)
-Cik lieliski! Pats sērkociņš ir koka, tā galva no sēra. Paskaties, cik ātri uzliesmo, cik skaisti deg koka nūja, tik spoža uguns! Ak, ak! Uguns tuvojas maniem pirkstiem, sadedzina tos, un tas sāp! Bērni, palīdziet man! Ko darīt?
-Tev par to jādomā.
-Puiši, padomājiet, ja es izmetīšu uz grīdas degošu sērkociņu, kas notiks?
-Ugunsgrēks.
- Pareizi. Aizdegsies paklājs un mēbeles.
Pedagogs: Lūk, kādas nepatikšanas var gadīties no maza sērkociņa, mūsu bērni par to zina.
kat :
Nabaga kaķim nav mājas
Pēc šausmīga ugunsgrēka,
Nebija palicis pat celms.
Audzinātāja : Nomierina kaķi un piedāvā apsēsties un paklausīties, kas jādara un jāzina, lai tāda nelaime nenotiktu.
Atcerēsimies ugunsdrošības noteikumus:

Izklaidei un spēlēm
Neņem sērkociņus!
Nejoko ar uguni, mans draugs.
Lai vēlāk nenožēlotu!
Nededzini uguni pats
Un neļauj citiem!
Pat mazais ir mirdzošs
Netālu no ugunskura!
Gāze virtuvē, putekļu sūcējs,
TV un gludeklis
Ļaujiet ieslēgties tikai pieaugušajiem
Mūsu uzticamais vecākais draugs!
Lai mēs būtu mazi augumā
Tikai izaugsmei ar to nav nekāda sakara!
Mēs vienmēr esam gatavi pieaugušajiem
Palīdzi cīnīties ar uguni!
Pedagogs:
Puiši, spēlēsim spēli ar kaķi" Deg - nedeg"
Spēles uzdevums:ātri un pareizi veikt atbildīgu darbību.
Izglītības mērķis: nostiprināt zināšanas par dažādu priekšmetu un vielu uzliesmojamības īpašībām; palīdzēt izprast uguns postošo spēku un attīstīt ātru reakciju, lai reaģētu.
Spēles noteikumi: bērni stāv aplī, skolotājs ir centrā. Skolotājs nosauc priekšmetu vai vielu un met bumbu vienam no bērniem. Ja šī viela nav uzliesmojoša, bērnam bumba ir jānoķer, bet, ja tā ir uzliesmojoša, jāsit. Bērns, kurš pieļauj kļūdu, tiek izslēgts no apļa. Uzvar pēdējais bērns, kurš stāv kājās.
(Nedegošu priekšmetu un vielu piemēri: metāls, ūdens, ledus, zeme, gaiss, akmens, ķieģelis, māls, krīts utt.).
Bērns :
Nespēlējies ar sērkociņu, mans draugs,
Atcerieties, ka viņa ir maza
Bet no maza sērkociņa
Māja var nodegt.
Puiši, kam domāti sērkociņi? (Bērnu atbilde.)
Pedagogs:
-Jā, ar sērkociņu palīdzību mēs iegūstam uguni.
- Tieši tā, uguns ir izdevīga, kas nozīmē, ka tas ir mūsu draugs. Un kad viņš ir mūsu draugs?
-Kad viņš nāk palīgā cilvēkam.
-Kā tas palīdz (-Uguns ir nepieciešama, lai pagatavotu ēdienu, lai tas būtu silts, lai tas būtu gaišs).
- Puiši, kā jūs domājat, vai tik neaizvietojama uguns var kļūt par cilvēka ienaidnieku? Vai viņš varētu būt bīstams (JĀ)
-Un kad? (Kad cilvēki neuzmanīgi rīkojas ar uguni vai kad bērni paņem sērkociņus).
Audzinātāja :
Jūs pats nevarat tikt galā ar uguni,
Tas nav darbs bērniem.
Netērējot laiku,
"01" zvaniet drīz.
Prasmīgi rakstiet
Lai nedeg viss.
Pedagogs:
Spēlēsim spēli "Kas ugunsdzēsējiem vajadzīgs?"
Spēles uzdevums:
ātri un pareizi atlasiet attēlus, kuros attēloti uguns tematikas objekti.
Izglītības mērķis: attīstīt bērnos interesi par ugunsdzēsēja profesiju.
Spēles noteikumi: bērniem tiek izdalītas kartītes, kurās attēloti priekšmeti un parādības, kas raksturo dažādas profesijas, tostarp ugunsdzēsēju. Puiši no kopējās kāršu masas ātri atlasa tās, kas attiecas uz uguns tēma. Uzvar tas, kurš to paņem ātrāk nepieciešamās kartes un nepieļaus kļūdas.
Pedagogs:
-Puiši, mēģiniet atcerēties šos noteikumus un vienmēr ievērot tos, lai ugunsdzēsēju mašīna nekad neierastos jūsu mājā.
kat :
- Puiši, cik jūs esat lieliski puiši, jūs zināt visu. Un ugunī man apdega ķepas un aste, un es paliku bez mājas.
Audzinātāja :
Neuztraucies Kaķis, mūsu bērni mīl dzīvniekus, viņi uzcels tev un taviem draugiem jaunas mājas (Bērni ceļ Kaķim māju no ķieģeļiem.

Natālija Tsareva
Ugunsdrošības stundas kopsavilkums “Sērkociņš nav liels!”

Priekšmets: Mačs nav liels!

Mērķi:

Veidot bērnu idejas par ugunsbīstamus priekšmetus, ko nevar izmantot neatkarīgi;

Sniegt priekšstatu, ka uguns var nest cilvēkam ne tikai labumu, bet arī kaitējumu, radīt ugunsbīstamības sajūtu;

Stiprināt bērnu zināšanas par profesiju ugunsdzēsējs un aprīkojums palīdzot cilvēkam nodzēst uguns;

Padziļināt un sistematizēt bērnu zināšanas par cēloņiem uguns; iepazīstināt bērnus ar numuru "01", iemācies zvanīt ugunsdzēsības dienests pa tālr;

Stiprināt bērnu zināšanas par noteikumiem ugunsdrošība

Priekšdarbi:

Mācīties sakāmvārdus un dzejoļus par uguns;

Darbs ar demonstrācijas materiāliem "Noteikumi ugunsdrošība» ;

Materiāli priekš nodarbošanās: demonstrācija attēlus: ugunsdzēsējs, kamīns, ugunskurs, uguns, ugunsdzēšamais aparāts; rotaļlieta - ugunsdzēsēju mašīna; telefons; pārsteiguma brīdis - Kaķēns.

Nodarbības gaita

Organizatoriskais brīdis.

IN: - Puiši, tagad es jums pateikšu mīklu, pēc tās uzminēšanas jūs sapratīsit, par ko mēs šodien runāsim. Tāpēc klausieties uzmanīgi:

Es cepu, tvaicēju un cepu,

Es varu būt ikviena mājās.

Cilvēkiem ir daudz, daudz gadu

Es atnesu siltumu un gaismu.

Es tevi sadedzināšu - neaiztiec mani.

Es saucu sevi (Ugunsgrēks).

IN: - Tieši tā, tā ir uguns! Šodien mēs ar jums runāsim par uguni.

Saruna "Uguns gaisma"

IN: - Vai tu esi kādreiz redzējis uguni? (svece, uguns)

Pastāstiet mums par to. Kāds viņš ir? (rādīt attēlus - spilgti, karsti, bīstami)

Kur viņi gūst uguni? (sērkociņi, šķiltavas)

Vai uguns var būt noderīga? (uguns ugunskurā un kamīnā - silda, apgaismo; uz plīts - palīdz gatavot ēdienu)

Audzinātāja: Kas mums jādara, lai uguns nestu mums labumu un prieku?

Bērni: rīkojieties pareizi.

Audzinātāja:

Visi zina: nav uguns

Mēs nedzīvosim citu dienu!

Ugunsgrēkā, tāpat kā saulē, ir gaišs!

Ir silti gan ugunī, gan ziemā!

Bet, kad mēs esam neuzmanīgi pret uguni,

Viņš kļūst par mūsu ienaidnieku!

Sakāmvārdi - kā tos saprast?

« Neaiztieciet sērkociņus, V atbilst uguns

« Mačs nav liels un uguns ir milzu"

“Nejoko ar uguni, tu apdegsi”

"Asaras uguns nav nodzēsts»

(kopīga diskusija par sakāmvārdu nozīmi)

Darbs pie tēmas klasēm:

Audzinātāja: Puiši, ko jūs domājat, kad uguns ir ļaunums?

Bērni: Kad pret viņu izturas nevērīgi un pārkāpj noteikumus drošību.

Audzinātāja: Uguns kaitējums ir atkarīgs no cilvēka. Pieaugušie zina, kā nestrīdēties ar uguni. Un bērniem tas ir jāmācās.

Fizminutka:

Sērkociņi ir bīstami, /Bērni vicina pirkstus. /

Vienkārši pieskarieties viņiem -

Nekavējoties parādieties / Paceliet rokas uz augšu un kustieties

Spilgta uguns! pirksti, /

Vispirms mazais, /Rokas priekšā. /

Un tad liels, liels! /Rokas augšā, pirksti kustas. /

Pūta vējiņš/Pūt. /

Un uguns nodzisa. /Viņi padodas. /

Audzinātāja: Tu noteikti esi ir taisnība: Mūsu dzīvokļos ir daudz objektu, kas var viegli aizdegties. Tāpēc visiem pieaugušajiem un bērniem jābūt uzmanīgiem ar uguni. Ugunsgrēki ir ļoti bīstami. Ugunsgrēkā var sadegt mēbeles, drēbes, rotaļlietas, dzīvnieki un pat cilvēki. Puiši, ja nu gadās nepatikšanas? uguns, kur mums jāzvana? (IN ugunsdzēsības dienests)

Kāds numurs? (01)

Kas mums jāsaka, kad mēs zvanām ugunsdzēsības dienests? (adrese un zvanīšanas iemesls)

Puiši, es iesaku jums praktizēt izaicinājumu tagad ugunsdzēsēji. (bērni zvana 01 un zvana ugunsdzēsēji)

Spēle "Uzliesmojoši priekšmeti". Bērniem tiek izdalītas kartītes, kurās attēloti viegli uzliesmojoši priekšmeti un vienkārši bīstami priekšmeti. Piemēram: sērkociņi, svece, gludeklis, nazis, dzirksteļi, plīts, zāģis. Nepieciešams izņemt karti ar objekta attēlu, kas nerada draudus uguns.

Audzinātāja:

Puiši, šeit mēs esam mēs runājam: ugunsdzēsēji, ugunsdzēsēju mašīna, vai jūs zināt, kā viņi izskatās? Apraksti man PM, ar ko tas atšķiras no citiem? Kāpēc jūs domājat, ka viņa ir tāda? (bērnu atbildes) Pilnīgi pareizi. Mūsdienās PM izskatās tieši šādi. Un pats pirmais PM nemaz nebija līdzīgs mūsdienu (attēls)

Kam mēs zvanām pa šo tālruņa numuru? (Bērni: Ugunsdzēsēji.)

Uguns ir uzdrīkstējusies, viņi ir drosmīgāki,

Viņš ir stiprs, viņi ir stiprāki

Nebiedē viņus ar uguni

Viņiem nav sveša uguns!

Uzmanīgi apskatiet, kā izskatās cilvēki, kad viņi cīnās ar uguni. Ko viņi valkā?

(speciāls karstumizturīgs audekla apģērbs, apavi un dzelzs ķivere galvā) Kādām īpašībām vajadzētu būt? ugunsdzēsējs? (atbildes)

Spēle "Uzmini mīklu": Uzminiet un salokiet izgriezto attēlu.

Kas tā par šauru, šauru māju?

Simts māsas tajā saspiedušies.

Un jebkura no māsām

Tas var izcelties kā ugunsgrēks!

Nejoko ar savām tievajām māsām. (sērkociņi)

Kļuva karsts, ja pēkšņi

Elektriskais gludeklis

Kas jums, bērni, jādara?

Izņemiet kontaktdakšu no. (ligzdas)

Šņāc un dusmojas

Viņš baidās no ūdens.

Ar mēli, nevis riešanu,

Zobu nav, bet kodumi.

Viņš ēd visu, bet nesaņem pietiekami daudz,

Un, ja viņš dzer, viņš nomirst? (uguns)

Uz grīdas nokrita ogle -

Apgaismota koka grīda

Neskaties, negaidi, nestāvi

Un piepildiet to (ūdens)

Tas karājas un klusē, bet, ja to apgriež, tas šņāc.

Un putas lido. (ugunsdzēšamais aparāts)

Audzinātāja: -Labi darīts! Puiši, es vēlos jums pastāstīt stāstu par kaķēnu, kuru pazīstu. Paskaties ekrāns:

(skatoties multfilmu “Korobok - Rough Side”)

Audzinātāja: - Pastāsti man, kāpēc tas notika kaķēna mājā uguns? (atbildes)

Apkopojot mūsu klasēm laikā sastādīsim uzvedības noteikumus ugunsdrošības un ugunsdrošības noteikumi:

uzvedības noteikumi:

Nekavējoties atstājiet telpu, kurā izcēlās ugunsgrēks, un aizveriet durvis aiz sevis.

Virzieties uz durvīm, rāpot vai noliecoties pret grīdu - zemāk būs mazāk dūmu.

Neslēpies zem gultas. Dīvāns, galds utt.

Zvaniet palīgā kaimiņiem un garāmgājējiem.

Kad viņi ieradīsies ugunsdzēsēji. Paklausieties visā un nebaidieties. Viņi labāk par jums zina, kā jūs izglābt.

noteikumiem drošību:

Neņemiet un nespēlējiet ar sērkociņi un šķiltavas;

Neievietojiet ligzdā priekšmetus;

Neiet pie gāzes plīts;

Neieslēdziet gludekli vai citas bērniem paredzētās elektroierīces;

Plkst Ugunsdzēsības izsaukums - 01.

Noteikumi ugunsdrošība pantā.

Atgādināsim Kaķēnam noteikumus ugunsdrošība.

Izklaidei un spēlēm

Neņemiet sērkociņus!

Nejoko ar uguni, mans draugs.

Lai vēlāk nenožēlotu!

Nededzini uguni pats

Un neļauj citiem!

Pat mazais ir mirdzošs

No uguns nav tālu!

Gāze virtuvē, putekļu sūcējs,

TV un gludeklis

Ļaujiet ieslēgties tikai pieaugušajiem

Mūsu uzticamais vecākais draugs!

Lai mēs būtu mazi augumā

Tikai izaugsmei ar to nav nekāda sakara!

Mēs vienmēr esam gatavi pieaugušajiem

Palīdzi cīnīties ar uguni!

Puiši, atvadīsimies no Kaķēna, novēlam viņam būt uzmanīgiem ar uguni, nevis spēlēties ar sērkociņi.

Publikācijas par šo tēmu:

"Kolobok drošība" Nodarbības par ugunsdrošību vidējā vecuma grupā kopsavilkums Programmas saturs: 1. Veidot zināšanas par ceļu satiksmes drošību. 2. Iepazīstināt bērnus ar neatliekamās palīdzības numuriem. 3. Pastāstiet.

Mērķis: iemācīt bērniem pareizi uzvesties ārkārtas situācija- uguns. Mērķi: Iemācīt pareizi un adekvāti reaģēt ugunsgrēka gadījumā.

Nodarbības par drošības pamatiem kopsavilkums junioru grupas bērniem “Mazais sērkociņš” Mērķis: veidot bērnos izpratni par ugunsbīstamiem priekšmetiem, kurus nevar izmantot patstāvīgi. - Dodiet ideju.

Ugunsdrošības nodarbības “Kaķu māja” kopsavilkums Piezīmes par ugunsdrošību 1 ml. grupa par tēmu “Kaķu māja”.

GCD nodarbības par ugunsdrošību kopsavilkums kompensācijas fokusa otrajā junioru grupā “B” Tēma: “Bīstami mači”.

Nodarbības par ugunsdrošību sagatavošanas grupā kopsavilkums Nodarbības piezīmes